Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Talat Bulut’tan “evlilik affı”na isyan
Talat Bulut’tan “evlilik affı”na isyan
Çocuklara cinsel istismar suçlarında mağdur ve failin evlenmesi halinde, cezanın ertelenmesini öngören düzenlemenin, AKP tarafından meclise sunulması tepkilere yol açtı. Önergeye bir tepki de Talat Bulut'tan geldi.
Gamze KAYA
Kültür Sanat 18 Kasım 2016 - 12:02

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Talat Bulut, AKP’nin “cinsel istismar” suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören yasaya isyan etti. Bulut, sosyal medya hesabından toplumun tepkisine yol açan yasa için seslendi.

AKP, çocuklara cinsel istismar suçlarında mağdur ve failin evlenmesi halinde, cezanın ertelenmesini öngören düzenlemeyi Meclis’e getirdi. MHP ve CHP itiraz etti. Tartışmalar arasında kabul edilen önerge için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ‘ın açıklamaları ise tepkilere yol açtı. Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen “evlilik affı” yasasına bir tepki de ünlü oyuncu Talat Bulut’tan geldi. Bulut Facebook hesabından yayınladığı videoda, “Dün gece meclise yasallaşması için verilen önergeyi duydunuz mu? Kız çocuklarımıza tecavüz eden dört bin kişi, onlarla evlenmeyi kabul ederse ceza almaktan kurtulacaklar. Bu nasıl bir vicdan ya? Bu nasıl bir ahlak ya? Yeter artık ya, yeter!” ifadelerine yer verdi.

Son güncelleme: 12:09 - 18.11.2016