Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yıldız Tilbe kimdir? İntihar etti mi? Sağlık durumu nasıl? Yıldız Tilbe’nin son hali…
Yıldız Tilbe kimdir? İntihar etti mi? Sağlık durumu nasıl? Yıldız Tilbe’nin son hali…
Yıldız Tilbe'nin intihar girişimde bulunduğu öğrenildi. Merak edilen Yıldız Tilbe kimdir ve neden intihar etti sorularını yanıtı haberimizde. Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe öldü mü?
Magazin 20 Eylül 2017 - 22:55

Yıldız Tilbe’nin intihar girişimi gündeme oturdu. Yıldız Tilbe neden intihar etti sorusu google üzerinde en çok araştırılan konulardan biri oldu. Peki Yıldız Tilbe kimdir? Yıldız Tilbe öldü mü? Neden intihar etti? İşte tüm detaylar ve bu soruların yanıtları…

YILDIZ TİLBE İNTİHAR MI ETTİ?

Fotoğrafçı Ali İşitmez'in Tilbe ile geçmişte yaşadığı ilişki yüzünden eşinden boşandığı biliniyor. Yıldız Tilbe’nin bazı yakınları Ali İştimez’i arayarak suçlamada bulunması ile intihar girişimi ortaya çıktı. Ali İştmez ise olay ile ilgili Yıldız'ın böyle bir şey yapmasından korkuyordum. Kendi adıma da Vatan Şaşmaz gibi olmaktan korkuyorum” dediği öğrenildi.

ÜNLÜ SANATÇI ÖLDÜ MÜ? SON SAĞLIK DURUMU NASIL?

Yıldız Tilbe’nin sağlık durumunu hakkında bilgi almaya çalışıyoruz. Yıldız Tilbe’nin son durumu ile ilgilki ayrıntılar kısa zaman içinde gelecek.

HAKKINDA ÇIKAN HABERLER SOSYAL MEDYA HESABINDAN YALANLANDI

Sanatçının sosyal medya hesabından ardı ardına açıklamalar geldi.

yildiz

Hakkında çıkan haberler ünlü sanatçının sosyal medya hesabından yalanlandı.

yildizzz


YILDIZ TİLBE KİMDİR?

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde doğmuş olan Yıldız Tilbe, Kürt ve Zaza kökenli ailesinin altı çocuğundan en küçüğüdür. Ailesi içinde “Yadigar” takma adıyla hitap edilmiştir. Tuncelili ve zaza kökenli olan Annesinin Altun, Ağrılı ve kürt kökenli babasının adı Ali’dir. Babası Ali Tilbe mevsimlik işçiydi.

Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Okulu’nda eğitimini bırakmak zorunda kalmış, küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlamıştır. 18 yaşından önce evlenmiştir. Evliliğinden “Sezen Burçin” adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan’dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir’de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker’in patronu olduğu bir kulüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe’nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir.

İki sanatçı tanışmış, Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul’a gelmiş, Sezen Aksu’nun evine taşınmış, konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul’un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer’in “Laf Lafı Açıyor” isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda kazandığı ün ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında Delikanlım isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.

yildiz-tilbe-sli

1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür. Aynı yıl çıkardığı “Aşkperest” albümü beklenen ilgiyi görmemiştir. 90’lı yılların sonlarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir’de çeşitli gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında çıkardığı “Gülüm” isimli albümü ile yıldızı yeniden parlamaya başlamıştır. Ve 2002 yılında çıkardığı “Haberi Olsun” isimli albümü ilgi toplamıştır. Akabinde 2003 yılında yayınladığı “Yürü Anca Gidersin” isimli albümdeki her şarkı hit olmuştur. Sanat hayatı boyunca birçok ödül alan Tilbe, günümüzde hala en başarılı bestecilerden ve yorumculardan birisi olarak görülmektedir.

2004 yılında Tilbe rahim kanseri hastalığına yakalanmış bir süre Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi’nde tedavi görmüş ve ameliyat olmuştur. Tilbe, hastalığını o dönemde yaşadığı ayrılık acısına bağlamış ve şöyle demiştir;

” Bunu ailem dışında kimseye söylemedim. Çok şükür ki daha önceden çocuğum olmuş. Yoksa bu durum beni yıpratabilirdi. Hastalığı dönemimde büyük bir aşk yaşadım, çok aşıktım. Sadece onu düşünüyordum. Sürekli aklımdaydı. İnsanın bir derdi olunca o vücudunda bir sorun olarak çıkabiliyor. Hastalandıktan sonra kendisini tamamen unuttum. Şimdi her şeyin o kadar kafaya takılmaya değer olmadığını, gereksiz şeylerle üzülmemem gerektiğini öğrendim.”

 

Son güncelleme: 10:00 - 21.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.