Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir semt üç mekan: Akaretler
Bir semt üç mekan: Akaretler
Seyahat 8 Ekim 2016 - 06:38

ÖZGE KARAGezimanya.com

İstanbul'un iki güzel semti Beşiktaş ve Nişantaşı'nı birbirine bağlayan Akaretler, bağladığı semtler kadar güzel, en az onlar kadar hareketli ve hoş mekânlara sahip. Özellikle güzel havalarda bu mekânlarda oturup etrafı seyretmenin keyfi bir başka. Bunun farkında olan mekân sahipleri de her geçen gün bir yenisini iliştiriyor bu semtteki mekânlar arasına. Siz de güzel havaların keyfini Akaretler'de sürmek isterseniz işte gidebileceğiniz üç mekân önerisi…

MİNOA

1) Minoa
Minoa, Akaretler'de bir köşe apartmanın giriş katında, misafirlerini hem görsel hem de içerik açısından tatmin eden bir mekân. Henüz keşfetmemiş olanlar için belirtelim: Minoa hem kitabevi hem de bir kafe. Fakat daha çok kitaplarıyla ön plana çıkmak istiyor. Başarıyor da; zira her daldan 20 binden fazla kitabıyla kitapseverlerin en gözde adresleri arasında liste başını zorluyor bu ara. Okuma isteğinize ivme kazandıracak bir yer Minoa. Fırsat buldukça ziyaret etmekte fayda var.

TOİ

2) Toi
“Sadelik mükemmelliktir” mottosuyla hareket eden Toi, Akaretler'de bir teras katında hizmet veriyor. Mekanın arkasında da mutfağında da daha önce pek çok başarıya imza atmış Şef İsmet Saz var. Toi'nin en önemli özelliği ‘Şefin Masası' adlı bir uygulamaya sahip olması. Bu uygulama kapsamında maksimum dört kişilik bir grup İsmet Saz'ın çalıştığı, mutfağın tam ortasında bulunan kocaman bir masada ağırlanıyor. Mevsime göre değişkenlik gösteren menünün en çok beğenilen lezzetleri arasında deniz tarağı ve beef wellingtonu sayabiliriz.

PİZZA EAST

3) Pizza East
Semtin hemen girişinde, Soho House grubuna ait Pizza East, Akaretler'de gidebileceğiniz en kaliteli yerler arasında. Açılalı çok olmasa da ferah dekorasyonuyla çoktan semtin gözdesi olmuş durumda. Pizza East'in hem İngiltere'de hem de ABD'de şubeleri bulunuyor. Menüsü oldukça zengin, tahmin edebileceğiniz üzere en çok da pizzaları seviliyor. Burratalı ve patlıcanlı pizzasını mutlaka denemelisiniz.