Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Antalya’da ödüller sahiplerini buldu
Antalya’da ödüller sahiplerini buldu
53. Uluslararası Antalya Film Festivali, Antalya 2016 Expo Kongre Merkezi’ndeki ödül töreniyle sona erdi. ‘Mavi Bisiklet’ filmi en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dallarında üç Altın Portakal kazanarak festivale damgasını vurdu.
Yaşam 25 Ekim 2016 - 01:03

Antalya'yı sinema platosuna çeviren 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin kapanış gecesi, beyazperdenin yıldızlarının kırmızı halı geçişleriyle başladı. Birbirinden şık kıyafetleri içindeki ünlü isimler, gazetecilerin objektiflerine poz vererek kırmızı halıdan geçip tören alanına girdiler.
Hollywood yıldızlarının da katıldığı törende Altın Portakal heykelcikleri sahiplerine verildi. DHA

ant-funda-resimid_2666894

Dekoltesi ödülün önüne geçti

Hem ulusal hem de uluslararası dalda ‘Tereddüt' filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Ecem Uzun, Altın Portakal'ını almak için sahneye rol arkadaşı Funda Eryiğit'le birlikte çıktı. Eryiğit'in şıklığı ve derin göğüs dekoltesi Uzun'un ödülünün önüne geçti.

‘Babamın Kanatları' filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazanan Menderes Samancılar, “Bizdeki acılar bize yetiyor ama bu ödülü çocukları kıyıya vurmuş Suriyeli dostlarımız için kaldırıyorum” diye konuştu.‘Mavi Bisiklet' filmiyle En İyi Yönetmen Ödülü'nün sahibi olan Ümit Köreken, ödülünü bisiklet ve top özlemi çeken çocuklara adadı.Ünlü oyuncu Harvey Keitel'a Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi. Törenin izleyicileri arasında bulunan ve hayvanseverliğiyle tanınan Yonca Evcimik'in hayvan motifli elbisesi dikkat çekti.Nursel Köse (solda)

Kredi alıp çektiği film birinci oldu

Festivalde ‘Rengahenk' seçkisinde En İyi Film Ödülü'nü alan ‘Yağmurlarda Yıkansam'ın yönetmeni Gülten Taranç, sektörde yaşadıklarını dile getirdi.

Gülten Taranç

Taranç, şişman olduğu için sektörde kendisine iş verilmediğini, kendi çabasıyla film çekmek amacıyla güçlükle biriktirdiği parayla ekipman satın aldığını söyledi. Ancak genç yönetmen, evine giren hırsızın ekipmanlarını ve hayallerini çaldığını belirtti. Tayanç, “Daha sonra film çekmek için banka kredisi çektim” diye konuştu.

‘Yağmurlarda Yıkansam'