Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Melih Gökçek’in ağaç katliamıyla ilgili yorumuna tepki
Melih Gökçek’in ağaç katliamıyla ilgili yorumuna tepki
ODTÜ'deki ağaç katliamıyla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 'pes artık' dedirtti. 
Yaşam 10 Eylül 2017 - 14:18

ODTÜ Rektörlüğü, Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşmanın ardından ODTÜ'ye giren iş makineleri gece boyunca ağaç kıyımı yaptı. Polis eşliğinde yapılan çalışmalarda 4,8 kilometrelik yeni yol yapımı için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 100 iş makinesi ve 400 kamyon çalıştı.

ODTÜ Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu bölgeden ağaçların kesilmesiyle başlayan çalışmaların ardından sabah çekilen görüntüler, durumun vahametini ortaya koydu.

odtu2

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından çalışmayla ilgili görüntüleri paylaştı. Verdiği mesajla ‘yok artık’ dedirten Gökçek, ağaç katliamıyla övündü ve “4,5 KM’lik yolu bir gecede açarak büyükşehir belediyesi bir rekora daha imza attı” dedi.

Tepkiler üzerine açıklama yapan Gökçek, ağaçların yerlerinden taşındığını ve taşınan ağaçların iki katını ODTÜ’ye dikeceklerini taahhüt ettiklerini söyledi.

Binlerce kullanıcı, Gökçek’in ağaç katliamını savunan paylaşımına tepki gösterdi.

odtu

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.