Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Süslü kadınlar yollara düştü
Süslü kadınlar yollara düştü
Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında 27 ilde Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinlikleri yapıldı. Her kentte kadınlar süslenip, bisikletleriyle sokaklara çıktı ve İran’da kadınlara bisiklete binmeyi yasaklayan fetvayı da protesto etti.
Yaşam 27 Eylül 2016 - 00:40

BALON VE ÇİÇEKLERLE SÜSLEDİLER

 Kadının çiçeğiyle, süsüyle, rujuyla, eteğiyle, iş kıyafetiyle yani her haliyle bisiklete binebileceğini gösteren kadınlar, caddelerin sadece motorlu araçlara ve erkeklere ait olmadığını vurguladı..

Türkiye'nin dört bir yanından kadınlar hem Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında kadınların trafikte bisiklet kullanımını anlatmak için pedal çevirdi, hem de İranlı kadınların protestosuna destek verdi. Kadınlar, kuaförde saçlarını yaptırdıklarını ve en güzel elbiselerini giydiklerini söyledi. Bisikletlerini de balonlar ve çiçeklerle süsledi.

ZONGULDAK

KADINLAR DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR

Bursa'dan Sümeyra Altan, “Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir. Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz. Motorlu araçların hiçe saydığı birçok insanı bisiklet kazalarında kaybettik” dedi.

MERSİN

Muğla'nın Menteşe ilçesinden Yasemin Duygulu ise “Kadınlar dünyayı değiştirme gücüne sahiptir. Yeter ki şimdi olduğu gibi kararlı olalım” diye konuştu. DHA