Yarışırken mi öldü?

ABD'li aktör Paul Walker'in beklenmedik ölümü tartışmaya neden oldu. Polis, kazaya bir sürat yarışının yol açtığı savını yalanladı.

Yarışırken mi öldü?

Los Angeles polis yetkilileri, aktör Paul Walker’in arkadaşı Roger Rodas ile birlikte bulunduğu otomobil dışında kazaya bir başka aracın daha karışmadığını duyurdu. Polis, “bir sürat yarışının kazaya neden olduğu iddası için kanıt bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu.

Polis yetkilileri, Los Angeles’in 70 kilometre kuzeyindeki kaza bölgesinde hız sınırının saatte 70 kilometre olduğunu, ilk belirlemelere göre kazaya aracın aşırı hızının neden olmuş olabileceğini açıkladı.

Profesyonel yarış otomobili sürücüsü olan Roger Rodas tarafından kullanılan Porsche Carrera GT marka araç kontrolden çıkmış, önce yol kenarındaki bir elektrik direğine, ardından da bir ağaca çarparak alev almıştı. Polise göre Walker ve Rodas kaza yerinde can vermişlerdi.

Rol arkadaşı kaza yerinde ağladı

Walker’ın yasını tutan hayranları, kaza yerine çiçekler bırakıp mum yakmaya devam ediyor. Kaza yerine gelen Walker’in rol arkadaşı Tyrese Gibson’ın göz yaşlarını tutamayarak ağladığı gözlendi.

15 yaşında bir kızı olan Paul Walker, son olarak 6’ncısı çekilen Hızlı ve Öfkeli (The Fast and the Furious) filminin 7’ncisi için yapımcı firma ile çalışmakta olduğu bildirildi. Hızlı ve Öfkeli’de gizli polis Brian O’Connor’u canlandıran Paul Walker, Vin Diesel ve Michelle Rodriguez ile birlikte serinin öne çıkan ana karakterlerinden biriydi. Serinin son filminin temmuz ayında sinemalara gelmesi bekleniyor.