Sözcü Plus Giriş
GALERİ İspanyolların korkunç geleneği 29 Kasım 2014 01:44
1 İspanya’nın Medinaceli kentinde her yıl düzenlenen "Toro Jubilo" festivali bu sene de hayvanseverlerin yoğun protestolarına sebep oldu.
2 Hayvanların üzerine atılan yanıcı sıvılar tutuşturulduktan sonra ateşten kurtulmaya çalışan çaresiz hayvan sağa sola koşmaya başlıyor.
3 Festivalde canlı canlı yakılan boğalar yaklaşık 1000 kadar İspanyol tarafından izlendi.
4 Boğanın gücünün kutlandığı festivalde bu sene ilk defa olayın gerçekleştirildiği arenaya hayvansever protestocular da girdiler ve bu vahşi festivali durdurmaya çalıştılar.
5 Düzinelerce aktivistin bir araya gelerek engellemeye çalıştığı olayda, protestoculardan biri arenanın kapısının üzerinden aşıp içeri girdi.
6 Kırmızı bandanalı organizatörler protestocuları durdurmak için müdahale edince arbede çıktı. Yumruklaşmalar sonucu birkaç protestocu yerde kaldı.
7 Olaylar sonucu Guardia Civil adı verilen kolluk kuvvetleri ortama gelerek coplarıyla protestoculara sert müdahalelerde bulundular.
8 Olaylar çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle dursa da İspanya’daki hayvan hakları savunucularıyla gelenekselcilerin tartışması biteceğe benzemiyor.
9 İşte Toro Jubilo festivalinden görüntüler...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22