Cemil Çiçek’ten ‘Güvenlik Bakanlığı’ çıkışı

Cemil Çiçek, “Bir konunun bakanlığı var diye işler iyi iyi gidecek anlamına gelmez” dedi.

Cemil Çiçek’ten ‘Güvenlik Bakanlığı’ çıkışı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni bir Güvenlik Bakanlığı kurulacağı yönündeki haberleri değerlendirirken, “Bir konunun bakanlığı var diye işler iyi gidecek anlamına gelmez. Bir ihtiyaç varsa bakmak lazım” dedi.

Çiçek, Meclis'te düzenlenen Dünya Diyabet Etkinliği Günü Töreni'ne katıldı. Deneyimli siyasetçi burada gazetecilerin gündemdeki çeşitli konulara ilişkin sorularını yanıtladı. Cemil Çiçek, CHP içinde başlayan “Dersim özrü” tartışmalarının hatırlatılması üzerine “Ben bugün ve geleceğe bakma taraftarıyım. Geriye dönük olaylardan da planlama yapmalıyız” karşılığını verdi.

Çiçek, Ermeni diasporasının 2015 Yılında Türkiye'yi “soykırım suçlusu” olarak ilan etmek için büyük bir kampanya başlattığını hatırlatarak, “2015 yılı önemli bir yıl. Karalama kampanyaları var. Hedef kimler, parlamentolardır. Siz mahkeme değilsiniz. Türkiye parlamentosu gelecek için çaba harcamalı” dedi.

Hakan Fidan Güvenlik Bakanı oluyor!Hakan Fidan Güvenlik Bakanı oluyor!

-ÇÖZÜM SÜRECİ-

Meclis Başkanı Çiçek, “çözüm sürecinin” yeniden ivme kazandığına ilişkin bir soruya, “çözüm sürecinin” yeniden canlanmasına ilişkin bir soruya da, “Terör konusu devlet sorunudur. Böyle bir sorunun çözümü geciktikçe yeni gaileler açılıyor. Türkiye bu sorunu çözecektir. Başkalarından bir şey beklemeye gerek yok. Çünkü başkaları daha fazla karıştırıyor” diye konuştu.

Çiçek, sürecin doğası gereği kamuoyu önünde sürdürülen yanları ve bir de dar kadroyla götürülen yanları olduğunu belirterek, “ ‘Açık toplum' deriz ama insanın organlarının da hepsi açıkta değil” şeklinde ifade etti.

Cemil Çiçek, yeni cumhurbaşkanlığı sarayıyla ilgili tartışmaların sorulması üzerine “Onlara girmem. Üzerime vazife olmayan konular” demekle yetindi.

-GÜVENLİK BAKANLIĞI-

Cemil Çiçek, TSK, Emniyet ve MİT'in tek bir çatı altında toplanacağı ve yeni bir Güvenlik Bakanlığı kurulacağına ilişkin haberlere de, “Bir konunun bakanlığı var diye işler iyi iyi gidecek anlamına gelmez” dedi. Çiçek, “Bazı ülkelerde var. Bir ihtiyaç varsa; bakmak lazım” dedi.

ANKA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...