Reklamsız Sözcü

IŞİD iddiası Meclis’te

IŞİD'in çocuk kaçırma iddiası Meclis gündeminde.

android-time 09:51
IŞİD iddiası Meclis’te
IŞİD'in çocuk kaçırma iddiası Meclis gündeminde.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.

IŞİD’in İstanbul’un ortasındaki hücre evinin ilk kez görüntülendiğini ve İstanbul’da Ümraniye Esenkent Mahallesinden 2’si kız 7 çocuğun ve bir kadının kaçırılarak IŞİD’e katıldığının iddia edildiğini dile getiren Tanrıkulu, bu bağlamda şu soruları yöneltti:

– IŞİD Terör Örgütünün İstanbul Ümraniye'de hücre evi olduğu iddiası doğru mudur? İddia doğruysa, bu konuda emniyet birimlerinin herhangi bir girişimi olacak mıdır?

– İstanbul'un ortasında güpegündüz 7 çocuk ve bir kadının IŞİD Terör Örgütü tarafından kaçırılmasının ardından Bakanlığınızca başlatılmış veya başlatılacak herhangi bir soruşturma bulunmakta mıdır?

– Emniyet birimlerine IŞİD Terör Örgütü tarafından kaçırılma vakası üzerine yapılan başvuru sayısı kaçtır? Bu vakaların kaçı soruşturulmaktadır? Bu soruşturmaların kaçı neticelenmiştir?

– Son 5 yılda yaşanan çocuk kaçırma vakalarının sayısı kaçtır?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more