Kilis’teki operasyonda tüm polisler serbest

Kilis merkezli olarak düzenlenen yasa dışı dinleme iddialarına ilişkin operasyon kapsamında gözaltına alınan 27 polisin tamamı serbest bırakıldı.

Kilis’teki operasyonda tüm polisler serbest

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yasa dışı dinleme iddiaları soruşturması kapsamında dün sabah saatlerinde Kilis, Gaziantep, Hatay, Malatya, Van, Aydın, Diyarbakır, Erzurum, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş, Ankara ve Kayseri Emniyet Müdürlüğü İstihbarat şubelerinde görevli 27 polis, Terörle Mücadele Şubesi polislerince gözaltına alındı. 13 ilde düzenlenen aralarında Kilis Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat Şube Müdürü Kenan Gök’ün bulunduğu 16 kişi savcılık sorgularının ardından, 7 polis ise çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

Kilis'te cemaat operasyonu: 25 polise gözaltıYakınları onları böyle beklemişti

Dün görev yaptıkları kentlerde gözaltına alınan 4 polis ise bu sabah getirildiği Kilis Adliyesi’nde, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdi. 4 polis memurunun da ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılması ile yasa dışı dinleme iddiası kapsamında gözaltına alınan 27 polisin tamamı serbest kalmış oldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...