Sözcü Plus Giriş

Akdeniz Üniversitesi’nde YÖK gerginliği

Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) protesto eden bir grup öğrenci ile çevik kuvvet polisi arasında gerginlik yaşandı.

15:36 -
Akdeniz Üniversitesi’nde YÖK gerginliği

Sol grupların da destek verdiği protestocu öğrenciler, polisin müdahalesine dakikalar kala eylemlerinden vazgeçti.

AÜ kampüsü içindeki Yakut Çarşısı önünde öğlen saatlerinde toplanan 20-30 kişilik grup, çeşitli sloganlar atarak YÖK’ü protesto etti. Grup bir süre sonra AÜ Rektörlüğü’ne yürümek için harekete geçti. Kampüs içinde bekleyen çevik kuvvet polisi, TOMA’larla birlikte çarşı yakınında grubun önünü kesti. Yürüyüşüne devam etmek isteyen öğrencilerle çevik kuvvet polisi arasında kısa süreli arbede yaşandı. Bu arada bazı öğrencilerin yere düştüğü görüldü.

Polis müdürlerinin araya girmesiyle ortam sakinleşirken, öğrenciler polis müdahalesine tepki gösterdi. Polisin ikazına rağmen dağılmayan öğrencilere diğer sol gruplar da destek vermesiyle protestocu grubun sayısı katlandı. AK Parti, YÖK ve polis aleyhine slogan öğrencilere polis dağılmaları için 10 dakika süre tanıdı. Süre sonunda polis son kez ikazda bulunarak müdahale edileceğini anons etti. Bu anonstan kısa süre sonra öğrenciler dağılarak eylemlerine son verdi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:02 06.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more