Berber koltuğunda öldürüldü

Adana'da erkek berberine düzenlenen silahlı saldırıda tıraş olan müşteri 36 yaşındaki Yenal Yerli öldü.

Berber koltuğunda öldürüldü

Saldırıda berber, 24 yaşındaki Kenan Satar, işyeri sahibi 26 yaşındaki Sercan Balıkçı ile 21 yaşındaki Hacı Aytekin Türk yaralandı.

Olay, merkez Seyhan İlçesi’nin Gürselpaşa Mahallesi’nde 75048 sokakta meydana geldi. Uyuşturucu satıcılığı, çıkar amaçlı suç örgütü ele başı olma suçlarından poliste kaydı bulunan Yenal Yerli, saat 10.00 sıralarında tıraş olmak için Sercan Balıkçı’nın işlettiği berber dükkanına geldi. Yenal Yerli, saç tıraşı olurken, içeri giren 3 saldırgan, tabancalarını çekip, işyerinde bulunanlara ateş etti. Yenal Yerli ile Yerli’yi tıraş eden berber Kenan Satar ile Sercan Balıkçı ağır yaralandı. Saldırganlar kaçarken ateş etmeyi sürdürünce kendi arkadaşları Hacı Aytekin Türk’ü de vurdu. Berberde saldırıya uğrayan Yenal Yerli, berber koltuğunda öldü, Kenan Satar ile Sercan Balıkçı, özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Satar’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken saldırganlar vurdukları kendi arkadaşları Hacı Aytekin Türk’ü götürdükleri aynı özel hastanenin acil servisine bırakıp kaçtı. Türk, ilk müdahalesinin ardından Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemede, işyerinde 25 boş kovan bulunurken Yenal Yerli’nin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Uyuşturucu madde satmak, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek suçlarından poliste kaydı bulunan Yenal Yerli’nin, dün Kiremithane Mahallesi’nde adam yaralama olayına karıştığı, saldırının bu nedenle yapılmış olabileceği üzerinde duruluyor.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yenal Yerli’nin katil zanlılarını yakalamak için çalışma başlatan polis, Gürselpaşa Mahallesi’nde 2 ayrı adrese baskın düzenledi. Evin bulunduğu sokağa giren ekipler, evin etrafını kuşattı. Kapıları kilitli olan eve giremeyen ekipler, yan binanın duvarından atlayarak içeri girdi. Suç aleti silahı arayan ekipler, olaya karıştığı ileri sürülen ve kimliği açıklanmayan 1 kişiyi gözaltına aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...