Sözcü Plus Giriş

Fotoğraflar: Guinness

DIŞ HABERLER

Geçen 63 yıllık süre içerisinde tırnakları neredeyse 2 metreye ulaşan Sridhar Chillan, bu alanda bir ilki gerçekleştirerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Daily Mail’de yer alan habere göre, Hindistan’ın İndus bölgesinde yaşayan Sridhar Chillan, 1952 yılında 16 yaşındayken diğer eliyle iş yapabilmek için, sadece sol elinin tırnaklarını kesmeme kararı almış ve tırnak uzatma sevdası bundan sonra başlamış.

Diğer eliyle iş yapabilmek için sadece sol elindeki tırnaklarını uzatmayı seçtiğini ifade eden Sridhar Chillan, uyurken bile, çok dikkatli olmak zorunda olduğunu belirtiyor. Chillan, her yarım saatte bir uyanıp elini hareket ettirmek zorunda olduğunu ifade ediyor.

Chillal’in uzatmakta ısrar ettiği tırnakları hem iş hem de aşk hayatını oldukça kötü etkilemiş.

909.6 cm’lik tırnaklarıyla Chillal’e en başında ailesi ve öğreymenleri karşı çıksa da hiçkimse onu bu kararından caydıramamış. Chillal’in başparmak tırnakları 164.5 ve 179.1 cm, işaret parmağı 186.6 cm , yüzük parmağı 181.6 cm, küçük parmağı da yaklaşık iki metre uzunluğunda. Chillal’in tırnaklarının uzunluğu toplamda 909.6 cm ediyor. Bu da 9 metreyi aşkın bir uzunluk demek…

Chillal, neden ‘tırnaklarını uzatmak’ gibi ilginç ve bir o kadar da ‘anlam verilemeyen’ bir işe kalkışmasını ise şu sözlerle anlatıyor:

“Okula giden küçük bir çocuk iken, bir arkadaşımla, hocanın tırnağını kırdığımız için dayak yemiştik. Sebebini sorduğumuzda ise, ‘uzun bir tırnağa sahip olmanın anlamı’nı asla anlayamayacağımızı söyledi. O günden sonra tırnaklarımı uzatmaya karar verdim…”

TIRNAKLARINI KESİP MÜZEYE BAĞIŞLAYACAK

Hedefine ulaştığını belirten Chillan, tırnaklarını kesip bir müzeye bağışlayacağını söyledi.

'Dünyanın en uzun penisi bende'

‘Dünyanın en uzun penisi bende’

Yayınlanma Tarihi:13:30,