Dünyanın en yaşlı kedisi öldü

California'da yaşayan dünyanın en yaşlı kedisi Tiffany Two, 27 yaşında hayatını kaybetti

Dünyanın en yaşlı kedisi öldü

Türkiye´de seçim heyecanının yaşandığı bugünlerde bir `trafo´ mizahına konu olan kediler dünyasından üzücü bir haber geldi. Amerika´nın California eyaletinde sahipli, dünyanın 27 yaşındaki en yaşlı kedisi uykusunda öldü.

Amerika Birleşik Devletleri´nin California eyaletinin San Diego şehrinde sahipli olan, Tiffany Two (Tiffany İki) adlı, dünyanın bilinen en yaşlı evcil kedisi uykusunda ölü bulundu. 27 yıl 2 ay ve 9 günlük olan yaşlı kedi, geçen günlerde sahibinin yanında uyur vaziyette hayata veda etti.

Tiffany Two´nun sahibi Sharron Voorhees, kedisine, 1970´li yıllarda ölmüş olan önceki kedisinin ismini vermişti. 13 Mart 1988 tarihinde dünyaya gelen Tiffany Two, `hayattaki en yaşlı evcil kedi´ unvanıyla Ekim 2014´te Guinness Dünya Rekorları Kitabına girmeye hak kazanmıştı.

Yaşlı kedinin sahibi Voorhees, dostunu kaybından sonra, “Her şey konusunda iyi hissediyorum. Kendisiyle uzunca bir süre geçirdim ve olabilecek en mükemmel şekilde bir son gerçekleştiğini düşünüyorum. Beni dünyalar kadar sevdi ve bana düşkün olduğu açıkça belliydi,” diye konuştu.

Guinness Dünya Rekorları Kurumunun, Tiffany Two´nun kaybından dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren bir yetkilisi, yeni en yaşlı kedi için araştırmalarını sürdürmekte olduklarını ve böyle bir aday bulunur bulunmaz bunu ilan edeceklerini söyledi ve başvurulara açık olduklarını belirtti.

Kedisi eve almayınca polisi aradı

Kedisi eve almayınca polisi aradı

Loading...