AirAsia uçağından şimdiye kadar 90 ceset çıkartıldı

Endonezya'dan 162 yolcusuyla Singapur'a giderken düşen AirAsia uçağından çıkarılan ceset sayısı 90'a yükseldi

AirAsia uçağından şimdiye kadar 90 ceset çıkartıldı

Endonezya’dan 162 yolcusuyla Singapur’a giderken 28 Aralık 2014’te düşen AirAsia uçağını arama çalışmalarında ulaşılan ceset sayısının 90’a yükseldiği bildirildi. Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Ajansı Sözcüsü Yusuf Latif, ekiplerin çalışmaları hızlandırdığını belirterek “Pazartesi günü balıkçılar Sulawesi bölgesinde 7 ceset bulmuştu. Dalgıçlar da dün 6, bugün ise 7 cesede daha ulaştı. Böylelikle ceset sayısı 90’a yükseldi” dedi.

AirAsia yardımcı pilot kontrolündeyken düşmüşAirAsia yardımcı pilot kontrolündeyken düşmüş

1000 KİLOMETRE UZAKTA BULUNDU

Balıkçılar pazartesi günü uçak enkazının bulunduğu noktadan 1000 kilometre uzakta, Sulawesi bölgesinde parçalanmış yedi ceset ve uçağa ait parçalar bulmuştu. Sulawesi Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Endi Sutendi, cesetlerin ve uçak parçalarının şiddetli fırtına nedeniyle bu kadar uzağa sürüklendiğini söylemişti.

AirAsia uçağının karakutu raporu hazırlanıyorAirAsia uçağının karakutu raporu hazırlanıyor

UÇAĞIN GÖVDESİ HALA ÇIKARTILAMADI

Ulusal Arama ve Kurtarma Ajansı ekipleri, bölgede çalışmalara devam ediyor. Denizin 30 metre altında bulunan uçağın gövdesi hala su yüzüne çıkartılamadı.

AirAsia Havayolları’na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı, 162 yolcusuyla 28 Aralık’ta Endonezya’nın Surabaya kentinden Singapur’a uçarken kaybolmuştu. Arama çalışmaları sırasında uçağın Java Denizi’ne düştüğü belirlenmiş, uçağın gövdesi 2 hafta önce bu denizde bulunmuştu.

Kayıp AirAsia uçağının kuyruk kısmı bulunduKayıp AirAsia uçağının kuyruk kısmı bulundu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...