Sözcü Plus Giriş

İsrailli Araplardan “Mursi’ye destek yürüyüşü”

İsrailli Arapların yaşadığı Kefr Kanna'da Mursi'ye verilen idam cezası protesto edildi

Güncellenme: 11:54, 24/05/2015
İsrailli Araplardan “Mursi’ye destek yürüyüşü”

1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Raid Salah ve Yardımcısı Kemal el-Hatib’in katılımıyla İsrailli Arapların yaşadığı Kefr Kanna’da Mursi’ye verilen idam cezası protesto edildi. Osman Bin Affan Mescidi’nden şehir merkezine yürüyüşe geçen eylemciler, Mursi’ye destek sloganları atarak, Mursi’nin fotoğraflarını ve darbe karşıtlarının sembolü haline gelen Rabia amblemli flamaları taşıdı.

“ÇOK YAKINDA GÖRÜŞECEĞİZ İNŞALLAH”

1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Salah, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, Mursi’yi selamlayarak, “Selam sana Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, çok yakında görüşeceğiz inşallah, dünyadan zulmün yok olacağı günü müjdelemek için seninle buluşacağız” ifadelerini kullandı.

Kahire Ceza Mahkemesi, 16 Mayıs’ta kamuoyunda “casusluk” ve “hapishaneler baskını” adıyla bilinen, aralarında darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi’nin de bulunduğu 166 sanığın yargılandığı iki davada, 122 kişinin dosyasının idam talebiyle müftülüğe gönderilmesine karar vermişti.

Diyarbakır'da Mursi gerginliği!

Diyarbakır’da Mursi gerginliği!