Sözcü Plus Giriş

Başbakanlık’tan IŞİD’e karşı düzenlenen hava saldırıszı ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada IŞİD terör örgütüne yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırları içindeki hedeflere operasyon gerçekleştirildiği, bu kapsamda düzenlenen hava harekatı ile örgüte ait 3 hedefin vurulduğu duyuruldu.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Davutoğlu başkanlığında dün Çankaya Köşkü’nde yapılan Güvenlik Toplantısı’nda, sınırda yaşanan IŞİD saldırısının değerlendirildiği ve alınacak güvenlik önlemlerinin kararlaştırıldığı hatırlatılarak bu çerçevede, IŞİD terör örgütüne yönelik bir hava operasyonu düzenlediği belirtildi.

3 HEDEF VURULDU

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türk Silahlı Kuvvetleri milli imkan ve kabiliyetler ile Özel Güvenlik Toplantısı’nda alınan kararlar çerçevesinde DAEŞ (IŞİD) terör örgütüne ait Suriye sınırları içindeki hedeflere dönük bir operasyon gerçekleştirmiştir. Saat 03.12’de Diyarbakır 8. Jet Ana Üs Komutanlığı’ndan  3 F-16 havalanmış, 03.40-03.53 arasında icra edilen hava harekatı ile DAEŞ terör örgütüne ait 3 hedef vurulmuştur. Daha önceden belirlenen 2 karargah ve 1 toplanma noktasına 4 güdümlü bomba atılmıştır. Uçaklarımız 04.24’te üslerine intikal etmişlerdir.”

Açıklamada ayrıca “Türkiye Cumhuriyeti devleti ulusal güvenliğini korumak için gerekli önlemleri almakta kararlıdır. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi ve ilgili kurumlar tarafından kamuoyu süreçle ilgili bilgilendirilecektir”değerlendirmesinde de bulunuldu.

Mühendis canlı bomba

Mühendis canlı bomba

Yayınlanma Tarihi:07:36,