BİK’ten ikinci istifa!

Numan Kurtulmuş’un basın danışmanlığını yapan Mustafa Canbey AKP'den aday adayı olmak üzere istifa etti

BİK’ten ikinci istifa!

SÖZCÜ ANKARA-

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay'dan sonra, 2015 Yılı 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için BİK'ten bir isim daha istifa etti. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un basın danışmanlığını yapan ve son olarak BİK'te üst düzey yöneticilik yapan Mustafa Canbey memleketi Balıkesir'den milletvekili adayı olmak için görevinden ayrıldı.

Hamza Yerlikaya istifa ettiHamza Yerlikaya istifa etti
Müsteşar Naci Ağbal istifa ettiMüsteşar Naci Ağbal istifa etti

MUSTAFA CANBEY KİMDİR?

Gazeteci, yazar ve akademisyen Mustafa Canbey, 1975 yılında Balıkesir'in İvrindi ilçesinde doğdu.
1993 yılında Balıkesir İmam Hatip Lisesi'ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü kazandı.
Medya sektörüne henüz üniversite eğitiminin ilk yıllarında giren Canbey, yükseköğrenimine paralel olarak, ilerleyen yıllar içinde pek çok gazete ve dergide muhabirlikten istihbarat müdürlüğüne uzanan çeşitli görevler üstlendi.
Çalışma hayatıyla birlikte başarıyla yürüttüğü lisans eğitiminin ardından, aynı üniversitenin Halkla İlişkiler Bölümü'nde de yüksek lisansını tamamladı.
Akademik kariyeri sırasında “Siyasal İletişim” alanı üzerine yoğunlaşan Canbey, “Liderlerin Markalaşması Üzerine Bir Analiz” konulu tezi hazırladı ve bu çalışma üniversite senatosu tarafından onaylanarak yayımlandı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde de doktora çalışmalarına devam eden Canbey, “Medya, kamu diplomasisi ve algı yönetimi” üzerinde doktora çalışmasını sürdürüyor. Canbey'in 2008 yılında yayınlanan ve ilk kitabı olan “Cephede Bir Muallim: Şehit Ethem” adlı eseri var.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...