Demet Akalın`a DMC`den altın plak

Demet Akalın`a DMC`den altın plak

Demet Akalın`a DMC`den altın plak

Emel GÖKBULUT- Yaşar KAÇMAZİSTANBUL, (DHA) ÜNLÜ pop müzik sanatçısı Demet Akalın, Doğan Müzik Company (DMC) ile anlaştıktan sonra çıkardığı ilk albümü `Pırlanta` ile `Altın Plak Ödülü`nü aldı.

2015 YILININ EN ÇOK SATAN ALBÜMÜ OLDU

Demet Akalın`ın 8`inci albümü olan `Pırlanta`, 2015 yılında Türkiye`de en çok satılan albüm oldu. 105 bine ulaşan albüm satışı nedeniyle şirket tarafından verilen `Altın Plak Ödülü`nü kazanan Akalın için Doğan TV Center`da tören düzenlendi.

Ödülünü, Doğan Müzik Company Genel Müdürü Samsun Demir`in elinden alan Akalın`ı bu özel gününde eşi ve dostları da yalnız bırakmadı. Akalın`ın eşi Okan Kurt ile sanatçı dostları Berkay, Mustafa Ceceli, Ayla Çelik ve Sedat Doğan düzenlenen törende yer aldı.

Törende kısa bir basın toplantısı düzenleyen Akalın çok heyecanlı olduğunu vurgulayarak, `Yılın son gününde `Altın Plak` ödülümüzü alacağız. Bütün emeği geçen arkadaşlarımla beraber almak istedim. Çünkü gerçekten çok titiz çalıştık. Bütün müzisyen arkadaşlarım burada Cansu, Fettah, Sinan Akçıl ve Soner Sarıkabadayı konserde oldukları için gelemediler. Ben hepsine tek tek teşekkür ediyorum. DMC`ye geçtiğim ilk sene böyle bir ödül almak benim için çok büyük bir gurur kaynağı oldu` dedi.

YENİ YILDA ÖZEL BİR KONSER

Akalın, `Önümüzdeki sene 20`nci senem olacak, sanatçılık yaşamımda. Herkes albüm yapıp yapmayacağımı soruyor. Öyle bir şey yapmayacağım ama bir konser istiyorum. Sadece fanlarımın daha çok iştigal edeceği 20`nci yıla özel bir konser istiyorum` diye konuştu.

YENİ KLİBİ İLK KEZ İZLENDİ

Demet Akalın, Berkay ile düet yaptığı `5 yıl` şarkısının klibini ilk defa törene gelenlere izlettirdi. Çekimlerinin iki gün sürdüğü klipte Akalın ve Berkay, balıkçılıkla geçinen bir çocuk sahibi evli bir çifti canlandırıyor.

TÖREN İÇİN ÖZEL ARAÇLAR KİRALADI

Törene, Akalın`ın `Pırlanta` albümünde birlikte çalıştığı söz yazarı, besteci, aranjör ve ekip arkadaşları da katıldı. Tüm ekip üyelerine ayrı ayrı limuzin yollayarak evlerinden aldırdığını belirten Akalın için ödül töreninden sonra pasta kesildi. Akalın daha sonra arkadaşlarıyla kutlama yemeğinde buluşacaklarını belirterek, eşi Okan Kurt ile birlikte lüks araçlarıyla ayrıldı.

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul – Emel GÖKBULUT- Yaşar KAÇMAZ
2015-12-30 17:39:15