Reklamsız Sözcü

Dışişleri Bakanlığı’ndan Başika açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, IŞİD tarafından saldırı düzenlenen Başika kampıyla ilgili açıklama yaptı.

android-time 21:06
Dışişleri Bakanlığı’ndan Başika açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, IŞİD tarafından saldırı düzenlenen Başika kampıyla ilgili açıklama yaptı.

 

Bakanlık saldırıyla ilgili, “Saldırıda kampta eğitim gören Iraklı gönüllülerden de biri subay olmak üzere iki kişi şehit olmuş, dört kişi de yaralanmıştır” dedi”

“Saldırıya kampta bulunan unsurlarımızca gerekli şekilde mukabele edilmiş, tespit edilen bazı DEAŞ mevzileri imha edilmiştir. Saldırıda kampta eğitim gören Iraklı gönüllülerden de biri subay olmak üzere iki kişi şehit olmuş, dört kişi de yaralanmıştır. Bu saldırı ülkemizin Irak’a DEAŞ’la mücadelesi kapsamında verdiği desteğin önemli bir unsuru olan Başika/Zelikan kampının güvenliği konusundaki endişelerimizin ne kadar yerinde ve buraya konuşlandırmak istediğimiz koruma unsurunun da ne kadar gerekli olduğunu ispat etmektedir.

Maalesef sözkonusu kampta tamamen Irak’a destek amacıyla uzun bir süredir yürütülen faaliyet, bazı çevrelerin maksatlı olarak yaydığı abartılı haberler sonucunda Irak ve Türkiye arasındaki dostluğa ve DEAŞ’a karşı aramızdaki işbirliğine yakışmayan bir sorun haline getirilmiştir. Bu kampanyalar sözkonusu kamp ve içindeki personeli terör örgütü nezdinde görünür kılmış, hedef haline getirmiş ve maalesef terör örgütünü cesaretlendirmiştir.”

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 21:3516.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more