Reklamsız Sözcü

Erdoğan yine ‘Atatürk’ demedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

android-time 12:08
Erdoğan yine ‘Atatürk’ demedi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yayımlanan anma mesajında ‘Atatürk’ ifadesine yer verilmedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından paylaşılan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara'ya gelişinin yıl dönümü mesajında şu ifadelere yer aldı:

“Gazi Mustafa Kemal’in 27 Aralık 1919'da Heyet-i Temsiliye üyeleriyle birlikte Ankara'ya gelişi, milletimizin büyük fedakarlıklar ve eşsiz bir mücadele azmiyle zafere ulaştırdığı İstiklal Savaşımızın en önemli kilometre taşlarındandır.

Gazi Mustafa Kemal ve beraberindekileri büyük bir coşku ve heyecanla karşılayan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan bağımsızlık yolculuğunun sevk ve idare merkezi olmuş, Cumhuriyetimizin temellerini oluşturan önemli kurum ve kuruluşlara ev sahipliği yapmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Seğmenler diyarı Ankara'ya istiklal mücadelemizin zaferle neticelenmesinin ardından başkent olma onurunu yaşatmış; Ankara, ilerleyen süreçte gösterdiği hızlı gelişme ve büyüme ile dünyanın en önemli başkentleri arasındaki yerini almıştır.

Bu düşüncelerle, Ankara'ya gelişinin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal'i ve İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm Ankaralıları en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

CİHAN

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more