Reklamsız Sözcü

YSK, Atilla Sertel’in adaylığını iptal etti

Atilla Sertel'in ön seçimle 3. sıradan seçilip CHP'den 2. bölge 6. sıra milletvekilliğini adaylığı iptal edildi.

android-time 13:15
YSK, Atilla Sertel’in adaylığını iptal etti
Atilla Sertel'in ön seçimle 3. sıradan seçilip CHP'den 2. bölge 6. sıra milletvekilliğini adaylığı iptal edildi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Federasyonu eski Başkanı Atilla Sertel’in ön seçimle 3. sıradan seçilip CHP’den 2. bölge 6. sıra milletvekilliğini adaylığını YSK iptal etti. İptal gerekçesi ise Sertel’in Basın İlan Kurumu’nun Genel Kurulu’na katılması…

Atilla Sertel, Twitter’dan ”Arkadaşlar, YSK, CHP’li aday arkadaşlarımızın itirazları sonucu, BİK Genel Kurulu’na katılmamı gerekçe gösterdi ve adaylığımı iptal etti” yazarak adaylığının iptal edildiğini duyurdu.

”CHP’DEN 3 ARKADAŞIMIZ ŞİKAYET ETMİŞ”

Ergenekon Davası’nda Silivri’de meslektaşlarına verdiği destekle de tanınan Sertel, Hürriyet’e şunları söyledi:

”Demokratik bir önseçimle 3. sıradan çıktım. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen gazetecilerin haklarını korumak için Basın İlan Kurumu’nun Genel Kurulu’na katılıyordum. Bunu devlet memurluğu görevi saymışlar. Ben o kurumdan maaş almıyorum. Sadece 3 ayda bir katılıp görüş bildiriyorum. Bunun devlet görevi sayılmasını hukukçular da çok saçma buluyor. Ama Türkiye’de ne saçmalıklar var. Önseçimle kazanmış bir insanın CHP hakkını savunur diye düşünüyorum. Şikayet edenleri biliyorum. CHP’den 3 arkadaşımız şikayet etmiş. Yapacak bir şey yok. Yapılan önseçimde şahsıma güvenen, bana oy veren tüm partililerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1618.04.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more