Sözcü Plus Giriş

5 kişiyi dolandırmakla suçlanan 3 şüpheli yakalandı

Telefonla aradıkları kişilere kendilerini 'polis' ve 'savcı' olarak tanıtıp 5 kişinin toplam 155 bin lira parasını dolandıran 3 kişi yakalandı.

Güncellenme: 13:12, 22/05/2015
5 kişiyi dolandırmakla suçlanan 3 şüpheli yakalandı

ESKİŞEHİR’de son bir hafta içerisinde telefonla aradıkları kişilere kendilerini ‘polis’ ve ‘savcı’ olarak tanıtıp 5 kişinin toplam 155 bin lira parasını dolandıran 3 kişi, polis ekipleri tarafından yakalandı.

İddialara göre şüpheliler H.H. (45), M.S. (36) ve Ü.S. (21), Eskişehir’de cep telefonlarından aradıkları kişilere kendilerini ‘polis’ ve ‘savcı’ olarak tanıtarak hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini söyledi. Bu şekilde aradıkları kişilerden M.E., Z.Y., N.K., Y.Y. ve G.A.’nin toplam 155 bin lira parasını dolandıran 3 şüpheli Eskişehir Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Şüphelilerin üzerinden 9 bin lira para ile bir miktar ziynet eşyası çıktı.

Gözaltına alınan şüpheliler H.H., M.S. ve Ü.S. yapılan sorgulamalarının ardından adlı şüpheliler dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edildi.

DHA