CHP’den Şah Fırat protestosu

CHP'li gençler: "3 Saatte Şam'a girip Emevi Camii'de namaz kılarız diyenler, bugün Eşme köyünde Türkiye’nin cenaze namazını kılıyorlar."

CHP’den Şah Fırat protestosu

Türkiye Suriye topraklarında kalan Süleyman Şah Türbesi'ne operasyon düzenlemiş ve Türbe’nin nakledilmesin ilişkin CHP Muğla Gençlik Kolları eylem düzenledi.

Muğla Gençlik Kolları öncülüğünde düzenlenen eylemde gençler adına açıklama yapan Chp Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız “Türkiye'nin sadece iç güvenliği ve barışını tehdit altında bırakmayan, aynı zamanda dış politikada da ülkemizi hiç olmadığı kadar itibarsızlaştıran AKP Hükümeti her gün yeni bir sürprizle karşımıza geliyor. Her yaşadığımız gelişme, bir öncekinin vahimliğini unutturuyor. Bugün de Cumhuriyet tarihinde ilk defa toprak kaybettik. Üstelik radikal dinci bir terör örgütüne toprak verip ve bir şehit verdik. Daha geçen sene tüm dünyanın gözü önünde 49 insanımızı aylarca rehin tutan IŞİD, bugün Türkiye'nin sınır aşırı tek toprağı olan Süleyman Şah Türbesini ele geçirdi. 3 Saatte Şam’a girip Emevi Camii’de namaz kılarız diyenler ,bugün Eşme köyünde Türkiye’nin cenaze namazını kılıyorlar.Ve bu utancı yandaş medyayla elele vererek başarı diye nitelendirip bizleri halkı kandırmaya çalışıyorlar.Toprak kaybı ne zamandan beri başarı olmuştur. Davutoğlu'nun Stratejik Derinliğinin aslında ne kadar sığ, gerçeklerden uzak olduğu, Türkiye tarihinin en kötü Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun, daha şimdiden Türkiye'nin en kötü başbakanı unvanına aday olduğu ortadadır.Düne kadar “Ecdadımız” diye haykırdığınız ecdadın emaneti olan toprağı Işid’e terk ettiniz. Ve bu utanç Türkiye’ye fazla. Görülüyor ki sizin fıtratınız da kaçmak var, ama sizde iyi bilmelisiniz ki bizim fıtratımızda da direnmek var.” dedi.

ABD'den Şah Fırat Operasyonu'na istihbarat desteğiABD'den Şah Fırat Operasyonu’na istihbarat desteği

CHP’li gençler konuşma ve sloganların ardından basın açıklamalarını tamamladılar.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...