Sözcü Plus Giriş

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde görüntü kirliliği yaratan yabani ot temizliği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Park Bahçeler Müdürlüğü'nün 35 kişilik ekibi tarafından yapılan yabani ot temizliği, mahallelerde ve mezarlıklarda görüntü kirliliğinin önüne geçiyor.

Yenimahalle Bayram'da pırıl pırıl

Geniş ölçekli bir temizlik çalışması gerçekleştiren belediye, yalnızca fidan alanlarını ve yol kenarlarındaki otları değil Memlik, Karacakaya, Yuva, Yakacık, İvedik ve Ergazi mezarlıklarını da yabani otlardan arındırarak Ramazan Bayramı'na hazırlıyor.

Yenimahalle halkına en iyi hizmeti verebilmek için vatandaşın talebine göre de ot biçimi de yapan ekipler, bahar ayları ile birlikte boyları uzayan ve vatandaşı rahatsız eden otları temizleyerek hizmet veriyor.

“Yenimahalle'de yaşamaktan keyif alıyoruz”

Temizlik çalışmalarını görerek belediye ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar ise, “Yenimahalle'de yaşamaktan keyif alıyoruz. Mahallelerimiz, sokaklarımız, parklarımız pırıl pırıl, ne zaman sokağa çıksak belediyenin ekiplerini görüyoruz. Bizlere hizmet ediyorlar. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more