FETÖ korkusu

Ankara'da aylardır konuşulan "AKP'de 47'si eski, 89 FETÖ'cü vekil var" iddiası, AKP'li vekilleri fena telaşlandırdı. Bu telaşa kapılan isimlerden Kayseri milletvekili Hülya Nergis de özgeçmişindeki 'FETÖ'lü' kısmı sildirdi.

FETÖ korkusu

1 Kasım 2015’te yapılan seçimlerin ardından Kayseri milletvekili olarak TBMM’ye giren avukat Hülya Nergis, bir dönem Kocaeli Cihan Hukukçular Derneği’nin kurucu başkanıydı. Bunu da hem Meclis’e, hem de AKP merkezine bildirdiği özgeçmişinde belirtmişti. Ancak dernek, 23 Temmuz’da KHK’yla FETÖ’den kapatıldı. AKP’li Hülya Nergis de ilk iş olarak özgeçmişini değiştirdi. Daha önce yazdığı “Kocaeli Cihan Hukukçular Derneği’nin Kurucu Başkanlığı’nı yaptı” satırını çıkarttı. TBMM’ye ve AKP’ye özgeçmişinin, FETÖ’den temizlenmiş halini gönderdi. Ankara’da AKP’li vekillerin telaşı konuşuluyor.

ozgecmisAKP Kayseri Milletvekili avukat Hülya Nergis, geçmişte kurucu başkanlığı yaptığı ve FETÖ soruşturması nedeniyle kapatılan derneği, Türkiye Büyük Millet Medisi’nin ve AKP’nin resmi sitesindeki özgeçmişinden kaldırdı. TBMM albümündeki özgeçmişinde geçmişte “Kocaeli Cihan Hukukçular Demeği Kurucu Başkam” ifadesi yazan Nergis, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından güncelleme yaptı. Kocaeli Cihan Hukukçular Demeği, 23 Temmuz 2016’da yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ soruşturması nedeniyle kapatılmıştı. 1996 yılında evlenerek Kocaeli’ne taşman ve 2006 yılında Kocaeli AKP İl Kadm Kolları Başkam olan Nergis, 2007 yümda mületvekili adayı olabümek için istifa etmişti. Aslen Kayserili olan Hülya Nergis, 1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’den Kayseri milletvekili seçilmişti.

İLGİLİ HABER“89 vekilin FETÖ'cü olduğu konuşuluyor”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...