Filikanın patlatılmasıyla şehit olan er toprağa verildi

Hatay'oın Samandağ İlçesi'nde sahile yaklaşık 3 kilometre açıkta üzerinde 2 ceset bulunan filikaya tuzaklanan patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan 23 yaşındaki sözleşmeli er Alper Al'ın cenazesi, memleketi Trabzon'un Şalpazarı İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Filikanın patlatılmasıyla şehit olan er toprağa verildi

Sözleşmeli er Alper Al için Hürriyet Meydanı’ndaki Şalpazarı Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde düzenlenen törene şehidin babası Mehmet Al, annesi Keziban Al, ağabeyi Jandarma Yüzbaşı Onur Al, kardeşleri Adem ve Ahmet Al, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora, Giresun Jandarma Bölük Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, İl Jandarma Komutanı Albay Okşin Akşit, Emniyet Müdürü Murat Köksal, bazı ilçelerin belediye başkanları, askerler, polisler ve çok sayıda kişi katıldı.

filika8803

Üzümözü Mahallesi’nde helallik alınmasının ardından Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesine getirilen cenazeyi çok sayıda kişi omuzladı. Baba Mehmet Al’ın ayakta durmakta güçlük çektiği gözlenirken, acılı anne Keziban Al ise oğlunun fotoğrafını öptü, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak teselli aradı. Metanetini koruyan şehit Alper Al’ın ağabeyi Jandarma Yüzbaşı Onur Al taziyeleri kabul ederken, ailesini de teselli etmek için çaba harcadı.

filikap8801

Şehit Alper Al, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verildi.

OKUDUĞU OKULDA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

1 Temmuz doğumlu olan ve yaklaşık 4 aydır görev yapan şehit Alper Al’ın İzmit’te yaşayan ailesinin, 1999 yılında yaşanan deprem felaketi sonrası tekrar memleketlerine dönerek Şalpazarı’na geldiği ve bir süre burada yaşadıkları öğrenildi. Şehit Alper Al’ın da cenaze törenin uygun alan olmadığı için gerçekleştirildiği Atatürk İlkokulu’nda öğrenim gördüğü öğrenildi. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...