Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan’ı hastanede ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da silahlı saldırıya uğrayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ı, hastanede ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan’ı hastanede ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da silahlı saldırıya uğrayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ı, hastanede ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nun, basına kapalı gerçekleştirdiği ziyareti, yaklaşık yarım saat sürdü. Kılıçdaroğlu, daha sonra aynı katta bulunun hastaları da ziyaret etti, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak ile Başsavcı Hakan Arslan’dan saldırı hakkında bilgi aldı.

Aydın’da dün akşam saatlerinde, partisinin Aydın İl Başkanlığı’nın üst katındaki restoranda yemek yiyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yanına gelip siyasi içerikli slogan atan Alpaslan Kargın’ın silahlı saldırısına uğradı. Restoranda yaşanan panik içerisinde ilk müdahaleyi partililerin yaptığı Bülent Tezcan, daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrasında servise alındı.

Aydın’da gün içerisinde Cumhuriyet Bayramı ile ilgili ‘Dünden bugüne CHP’li parlamenterler’ sergisine de katılan Tezcan’ı uğradığı silahlı saldırı sonrasında, çok sayıda partilinin yanı sıra Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da ziyaret etti.

Bu arada saldırgan Alpaslan Kargın’da Kuşadası’nda olayda kullandığı tabancayla yakalandı. Kargın’ın sorusunun Emniyet Müdürlüğü’nde sürdürüldüğü, olayın planlı olup olmadığının araştırıldığı açıklandı. Ancak sanık Alpaslan Kargın’ın, yakalandıktan sonra olayın planlı olmadığını alkollü olduğu için böyle bir saldırı yaptığını söyledi. Alpaslan Kargın, ayrıca saldırısı sonrasında Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği sırada basın mensuplarının “Saldırıyı neden yaptınız” sorusuna, “Bu kelepçeler devletimin bana verdiği şeref madalyasıdır. O kurşun da onun şerefsizlik madalyasıdır” diyerek yanıt verdi. Saldırganın, yaralama suçundan sabıkası olduğu ifade edildi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU, PROGRAMINI DEĞİŞTİRİP AYDIN’A GELDİ

Saldırı haberini aldıktan sonra bugünkü programını değiştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na geldi. Buradan da karayoluyla Aydın’a geçti. Yanında partisinin yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 4’üncü katında tedavisi süren Bülent Tezcan’ı ziyaret etti, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyareti yaklaşık yarım saat süren Kılıçdaroğlu, aynı kattaki odalarda tedavileri süren vatandaşları da ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hastaneden ayrılıp Hükümet Konağı’nda Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak ile Adliye binasında da Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan’ı makamında saldırı hakkında bilgi aldı. Kılıçdaroğlu’nun daha sonra da Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde, saldırıya dair değerlendirmelerde bulunacağı açıklandı. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretin sırasında hem yollarda hem de gittiği yerlerde polisin yoğun güvenlik önlemi alması dikkat çekti.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...