Sözcü Plus Giriş

KYK 4. yedek yurt sonuçları belli oldu! Tıkla yurt sonuçlarını sorgula

KYK 4. yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yurt yerleştirmelerinde 4. yedek sonuçları belli oldu. 364 bin öğrenci tarafından başvuru yapılan KYK yurtlarına 4. yedek sonuçlarında isminizin geçtiğini kontrol etmek ve sorgulamak için haberimizdeki linki kullanabilirsiniz. İşte KYK 4. yedek yurt sonuçları...

11:05 -
KYK 4. yedek yurt sonuçları belli oldu! Tıkla yurt sonuçlarını sorgula

KYK 4. yedek yurt sonuçları belli oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılına dair yurt sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. KYK 4. yedek yurt sonuçlarını kontrol etmek, yurt çıkıp çıkmadığını sorgulamak için aşağıdaki linke tıklamanız ve açılan sayfada TC kimlik numarası, cilt no, aile sıra no, sıra no kısımlarını doldurup güvenlik kodunu girmeniz yeterli olacaktır. İşte KYK 4. yedek yurt sonuçları sorgulama linki…

KYK 4. YEDEK YURT SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KYK YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

KYK, bu sene yapacağı yurt yerleştirmelerinde bir ilki gerçekleştirerek yedek yerleştirme tarihlerini önceden açıkladı. 3 dönem olarak açıklanan yedek yerleştirme sonuçları sırasıyla 9, 17 ve 22 Eylül olarak belirlendi. 9 Eylül’de açıklanan 1. yedek yurt yerleştirme sonuçlarından sonra bugün 17 Eylül Cumartesi 2. yedek listeyi de açıkladı. Bugün de son olarak 22 Eylül’de 3. yedek yurt yerleştirme sonuçları açıklandı.

538 bin 321 yatak kapasitesine sahip KYK, 20 Eylül 2016 itibariyle 81 il, 200 ilçe ve KKTC'de 3 yurt olmak üzere toplam 668 yurdu bulunuyor. KYK’nın hedefi yılsonuna kadar bu kapasiteyi 545 bine ulaştırmak. Ayrıca KYK, yatak kapasitesinin 2017 sonunda 668 bin, 2018 sonunda 697 bin, 2019 sonunda da 755’e yükselmesi planlanıyor.

KYK YURT KAYITTA İSTENEN BELGELER

1. Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin)
2. 4 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
3. % 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların (Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor)
4. Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/ dekontu
5. 18 yaşından küçükler için Kurum internet sayfasından temin edilen ve doldurulan Aile İzin Onay Belgesi
6. Aynı öğretim döneminde yükseköğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi, kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde ibraz edilecektir.
7. Verilen süre içinde ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more