Kayseri Haberi: Bakan Özhaseki: Deprem bitti, artçılar gelebilir

Bakan Özhaseki: Deprem bitti, artçılar gelebilir

Bakan Özhaseki: Deprem bitti, artçılar gelebilir

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Demokrasi nöbeti tutulan hemşehrilerine hitap etti. Özhaseki, "Deprem bitti, artçılar gelebilir, demokrasi nöbetinin kesinlikle bırakmayın" dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İsmail Tamer, Sami Dedeoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik ve ilçe belediye başkanları Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı. Özhaseki, on binlerce kişinin 'İdam' sloganları arasında yaptığı konuşmada 12 Eylül 1980 Askeri darbesinde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na yapılan işkenceleri anlattı.
DARBECİLERİN İSTEDİĞİ ŞEY İÇ SAVAŞTI
Darbecilerin birinci hedefinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı öldürmek olduğunu söyleyen Özhaseki, "Kendini saklayan ahlaksız bir grup, 15 Temmuz'da kalkışmada bulundular. Birinci hedefleri Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmekti. Yalnız, Allah’ın bir hesabı olduğunu bilmiyorlardı. Herkes tanklara göğsünü siper etti, sizin bu cesaretiniz, bu darbecileri yendi. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. O adilere dur demeseydiniz işkencehanelerde akla gelmez işkenceler yapıp, idam sehpaları kuracaklardı. Onların istediği şey iç savaştı. Bunu yapacaklardı, zira iç savaşla ekonomiyi çökertip, ülkemizi Suriye’ye çevirip, bizi uşak yapacaklardı. Bildiğiniz gibi Irak’ta Suriye’de başarı oldular. Türkiye’de de FETÖ terör örgütü ile bunu yapacaklardı. Allah’a hamd olsun, ihtilalciler kazanamadı. Devletimiz, milletimiz, şehit muhtarımız, şehit polisimiz, şehit askerimiz, şehit vatandaşlarımız kazandı. Sizlere gelince, sokağa çıkıp nöbet tuttunuz. Peygamber efendimizin sevabına nail oldunuz. FETÖ’cülerdeki oyun şeytandan daha ileri, kendini saklayan bu teröristlere karşı uyanık olmalıyız. Deprem bitti ama artçıları gelecektir. Onun için uyanık olmalıyız" dedi.
Milletvekili Taner Yıldız ise yaptığı konuşmada, “Yüreğinize sağlık, Türkiye’nin geleceği çocuklarımız, ülkemiz dinimiz ve diyanetimiz için sokaklara döküldünüz. Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. İktidar olduğunuz günden bu yana, bize sürekli ömür biçtiler. Sizin iradenizi 15 Temmuz’da el koyup kesintiye uğratmaya çalıştılar. O karaktersiz insanlara tavrınız koydunuz Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

DHA

Loading...