Gaziantep Haberi: CHP'lilerden, AK Partili Abdulhamit Gül'e tepki

CHP'lilerden, AK Partili Abdulhamit Gül'e tepki

CHP'lilerden, AK Partili Abdulhamit Gül'e tepki

CHP Gaziantep milletvekilleri Akif Ekici ve Mehmet Gökdağ ile Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e, "Kemal Kılıçdaroğlu ülkenin güvenlik sorunu haline gelmiştir" sözlerinden dolayı tepki gösterdi.
CHP milletvekilleri Akif Akici ve Mehmet Gökdağ ile Parti Meclis üyesi Ali Öztunç, Gaziantep'te merkez Şehitkamil CHP İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya katıldı.
Burada konuşan milletvekilleri ve Öztunç, dün katıldığı AK Parti İl Danışma Meclisi'nde "Kemal Kılıçdaroğlu ülkenin güvenlik sorunu haline gelmiştir" diyen AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül'e tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu'nun, ülkenin güvenlik sorunu değil, güvenlik sigortası olduğunu kaydeden milletvekili Akif Ekici, Abdulhamit Gül'ün özür dilemesi gerektiğini söyledi. Ekici, şöyle dedi:
"AK Parti Gaziantep il toplantısında AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ağza alınmayacak cümleler sarf etti. Genel Başkanımızın, Türkiye'nin güvenlik sorunu olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, bu ülkenin güvenlik sorunu değil, güvenlik sigortasıdır. Bu ülkenin birlik, beraberlik sigortasıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, ülkeyi kuran partidir. AK Parti'nin bizim doğal Genel Başkanımız dediği şuanki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkeyi bölme teşebbüsünde bulunan, ülkede ikilik yaratan, ülkeyi bu hale getiren görüşün başıdır. Ülkeyi soyanların odalarında kasa boşaltanların bu cümleleri söylemeye hakları yoktur. AKP bir parti değildir, AKP siyasi bir örgüttür. Genel Başkanımıza bu sözleri sarf eden ise bu örgütün Genel Sekreteri Abdulhamit Gül'ün bu sözlerini çok yakışıksız buluyorum. Halkımız bunun değerlendirmesini yapacaktır. Genel sekreter biran önce özür dilemeli, bu saygısızlığı ortadan kaldırmalıdır."
Milletvekili Mehmet Gökdağ ise ülkedeki güvenlik sorununu AK Parti'nin ortaya çıkardığını savunarak, "Kemal Kılıçdaroğlu siyasetinin merkezine ayrım gözetmeksizin insanı koyar, tüm insanları kucaklar. CHP ve Kemal Kılçdaroğlu, bu ülkenin güvenliğinin garantisidir. Abdulhamit Gül, şu cümleleri kullanırken aynaya bakarsa, güvenlik konusunda tehlikeyi kim oluşturuyor, çok iyi görürler" diye konuştu.
CHP Parti Meclis üyesi Ali Öztunç da Abdulhamit Gül'e sorular yönelterek cevap vermesini istedi. Gül'ün sorularını yanıtlamaması halinde belgelerle sunacağını aktaran Öztunç, şunları söyledi:
"Türkiye'de milli güvenlik sorunu, FETÖ'ye para yardımı yapan kim ise odur. 'Ne istediniz de vermedik' diyen kim ise odur. Parsel parsel arsaları kim verdiyse odur. Sayın Abdülhamit Gül'e şunu soruyorum; kendisi bugüne kadar hiç FETÖ'nün okullarına gitmiş midir FETÖ'nün hapiste bulunan işadamlarıyla yanyana gelip görüntü vermiş midir Bu sorularıma yanıt versin. Vermez ise ben belgelerle sunacağım. Türkiye'de milli güvenlik sorunu vardır ve bu sorunun kaynağı AKP hükümetidir."

DHA

Loading...