Sözcü Plus Giriş

Tokat Haberi: Turhallılar Sosyal Yardımlaşma Derneği 1500 kişiye aşure dağıttı

Turhallılar Sosyal Yardımlaşma Derneği 1500 kişiye aşure dağıttı

Güncellenme: 15:32, 19/10/2016
Turhallılar Sosyal Yardımlaşma Derneği 1500 kişiye aşure dağıttı

TOKAT Turhallılar Sosyal Yardımlaşma Derneği, Ankara'nın Balgat semtinde yeni hizmet binasının açılış töreninde yaklaşık 1500 kişiye aşure dağıttı. Açılışa Siyasilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Ankara'da yaşayan Turhallılar Maltepe'de bulunan eski hizmet binasını Balgat'a taşıdı. Yeni adreslerinde bir araya gelen Turhallılar dernek önünde aşure dağıtarak açılış yaptı.

Turhallılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ceyhun Beyken'in ev sahipliği yaptığı açılışa, AKP Tokat Milletvekili Celil Göçer, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ile çok sayıda Turhallı katıldı. Katılımcıların yanı sıra yoldan geçen vatandaşlara da aşure dağıtıldı.

Yaklaşık 1500 kişiye aşure dağıtan Turhallılar Sosyal Yardımlaşma Derneği adına konuşma yapan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, “Derneğimiz önceden de vardı ancak şimdi yeni hizmet binasını açmış durumda. Burası bizim kendi evimiz oldu. Burada toplantılarımızı icra edeceğiz. Eşimiz dostumuz, bürokrat ve iş adamları ile bir araya gelerek memleketimizin sorunlarını görüşeceğiz. Turhal'a, Tokat'a daha büyük ölçekte Türkiye'ye ne gibi hizmetler sunulabilir onlar için istişarede bulunacağızö diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

DHA