Sözcü Plus Giriş

İktidara yakın sendika başkanından çok sert açıklama

İktidara yakınlığı ile bilinen Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın yüzde 3+3'lük zam teklifi karşısında çok sert konuştu. Yalçın, "Kamu işveren heyetinin elindeki hesap makinası eski Türkiye'den kalma. Teklif eski Türkiye'nin makinası. Bu teklife kapalıyız" dedi.

15:43 -

Memur-Sen Genel Başaknı Ali Yalçın 'Kamu... paylaşan: Sozcu

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da katıldığı oturumda hükümeti çok sert sözlerle eleştirdi. İşte Yalçın’ın açıklamaları:

AK Parti’nin 16. yılı ve 2018 için toplam iki dönem için yüzde 16’lık bir teklifle geldik. Toplu sözleşmenin gündeme gelmesinden bu yana yeni ve büyük Türkiye yansısın istedik. Türkiye’nin uluslararası alandaki güçlenmesinin ekonomik büyümesinin yansımasını istemek gibi temel bir istediğimiz oldu. Rehafın adil paylaşıldığı bir sistem istedik.

Kamu işveren heyetinin teklifi bütün bunları karşılamaktan uzaktır. Kamu işveren heyetinin elindeki hesap makinası eski Türkiye’den kalma. Teklif eski Türkiye’nin makinası. Bu teklife kapalıyız.

Bizim için bakanımız toplantıyı bitirelim dedi. Bugünkü oturum bizim için bitmiştir. Yeni makbul teklifler bekliyoruz. Yeni teklifler geldiğinde cebimizde kapımız da açık olacaktır.

İLGİLİ HABERMemur-SEN ne istemişti?Memur-SEN ne istemişti?İLGİLİ HABERMemura zam teklifi belli olduMemura zam teklifi belli oldu
Son güncelleme: android-time 16:26 14.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more