Adalet Yürüyüşü’nde on sekizinci gün sona erdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı ve her geçen gün çığ gibi büyüyen Adalet Yürüyüşü'nün 18. gününde 17.7 kilometre yol kat edildi. Sakarya şehir merkezinden sabah 8'de hareket eden grup ilk etapta 3,9 kilometrelik mesafe yol aldı. İkinci etapta ise 3,4 kilometre tırmanışla geçti. Sakarya'nın Esentepe Mahallesi'de muhtarlığın olduğu alanda duruldu. Hava sıcaklığının 35 dereceye ulaşması nedeniyle son bölüme 17:00'da başladı. Sapanca Gölü'nün yanından yürüyen kortejin uzunluğu 10 kilometreyi buldu. Bu akşam kamp yapılacak yer olan Kocaeli'nin Kartepe İlçesi Eşme Mahallesi'nde ulaşıldı. Yürüyüşün 18. gününde oyuncu Şevket Çoruh ve tiyatrocu Melek Baykal da katılımcıların arasında yerini aldı.

Adalet Yürüyüşü’nde on sekizinci gün sona erdi

Zeynep GÜRCANLI-Bora ERDİN-Çağatay GÜRÜCÜ/sozcu.com.tr

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü’nde 18. gün erken başladı. Saat 07:00’da yürüyüşe başlayan kortej yaklaşık 7.3 kilometre yürüyüp ara verdi. Artan hava sıcaklığından etkilenmemek için uzun tutulacak olan aranın ardından saat 17:00’da yürüyüşe devam edilecek. 17:00’de başlayacak parkurun yaklaşık 8 kilometre sürmesi planlanıyor.

Madımak katliamının yıldönümü olması nedeniyle CHP Lideri Kılıçdaroğlu önce Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ile yürüdü.

gul-2Kortej Sakarya şehir merkezine girerken üst geçitten kilolarca gül yaprağı atıldı. Güllerin Isparta’dan getirildiği öğrenildi. Yürüyüşe ayrıca Ankara Barosu yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Baro başkanı’nın olmaması dikkat çekti. Öte yandan Madımak’ın yıldönümü olması nedeniyle Sivas Divriği’nden gelen yöresel kıyafetli kadınlar Kılıçdaroğlu’na çiçek verdi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 18.GÜNÜNDE DEVAM EDERKEN,TİYATROCU MELEK BAYKAL (ORTA) VE SUNUCU SAHRAP SOYSAL (SOL) DA YÜRÜYÜŞE KATILDI.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 18.GÜNÜNDE DEVAM EDERKEN,TİYATROCU MELEK BAYKAL (ORTA) VE SUNUCU SAHRAP SOYSAL (SOL) DA YÜRÜYÜŞE KATILDI.

Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında bir süre Türkiye Emekli subaylar Derneği Başkanı Emekli Korgeneral Karakuş ile yürüdü.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada AKP hükümetine bir çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir” dedi. Erdoğan’ın sözlerine üstü kapalı olarak yanıt veren CHP Lideri, “bizi suçlamasınlar; bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanıyız” dedi.

Öldürülen iki AKP yöneticisini de anarak ailelerine ve AKP yönetimine başsağlığı dileyen CHP Lideri “teröre karşıyız” dedi. Madımak ile ilgili de mesaj veren Kılıçdaroğlu, “Madımak’ta hayatını kaybedenler hâlâ adalet arıyorlar. Bu nedenle bizim yaptığımız Adalet Yürüyüşü anlamlı. Hiç kimse inancı, kültürü ve siyasi görüşü nedeniyle suçlanmamalı. Herkes düşüncelerini özgürce söyleyebilmeli” dedi.

ÜNLÜ OYUNCU ŞEVKET ÇORUH'TA YÜRÜYÜŞE KATILANLAR ARASINDAYDI.

ÜNLÜ OYUNCU ŞEVKET ÇORUH’TA YÜRÜYÜŞE KATILANLAR ARASINDAYDI.

Son olarak dün yürüyüşe katılan taşeron işçileri ana Kılıçdaroğlu, “kadrolu çalışmak, iş güvenliği onların da hakkı. Taşeron işçilere de adalet istiyoruz” dedi.

Adalet Yürüyüşü'nde HOMA! İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde HOMA!

PROVOKASYONLARA ALKIŞLA KARŞILIK

Öte yandan korteje sürekli yapılan provokasyonlara ‘sadece alkışla karşılık’ verin anonsu yapılıyor. Adalet otobüsünden yapılan anonsta, “provokasyonlara karşı sadece alkışlarla karşılık verin. Bir alkış, bin sözcükten daha anlamlıdır” deniliyor.

kk-1

'Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler oldu?‘Adalet Yürüyüşü’nde ilk gün neler oldu?

KOCAELİ’NE GELİNDİ

Adalet Yürüyüşü’nde hava sıcaklığı nedeniyle verilen molanın ardından yürüyüş saat 17.00’de yeniden başladı. CHP Kocaeli İl ve ilçe örgütleri Adalet Yürüyüşü’ne katılanları Sakarya Esentepe mevkiinde karşıladı. Burada yol daralınca polis ile yürüyüşe katılanlar arasında kısa süreli arbede çıktı. Polisin ikna çabasıyla gerginlik sona erdi.

Yürüyüşe Fenerbahçe Friends taraftar grubu da katıldı. Fenerbahçe bayraklarıyla yürüyenler ‘Adalet’ sloganları attı. Esentepe’de başlayan yürüyüşte ulaşılarak mola verildi. CHP Mersin Gençlik Kolları Kocaeli sınırında ‘Senin için de adalet kardeşim’ yazılı pankart açarken, meşaleler yaktı. Kortejde bulunanlar gençleri alkışladı.

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü’nden ikinci gün neler yaşandı?

Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü’nde üçüncü gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları...Adalet Yürüyüşü’nde dördüncü gün notları…

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde beşinci gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nün altıncı gününden notlar...Adalet Yürüyüşü’nün altıncı gününde

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde yedinci günAdalet Yürüyüşü'nde yedinci gün

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde sekizinci günAdalet Yürüyüşü’nde sekizinci günİLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde dokuzuncu günAdalet Yürüyüşü’nde dokuzuncu günİLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde onuncu günAdalet Yürüyüşü’nde onuncu günİLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on birinci gün!Adalet Yürüyüşü’nde on birinci gün!

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on ikinci gün notları...Adalet Yürüyüşü'nde on ikinci gün notları…

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on üçüncü günAdalet Yürüyüşü’nde on üçüncü gün

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü on dördüncü günündeAdalet Yürüyüşü on dördüncü gününde

Adalet Yürüyüşü'nde on yedinci gün sona erdi İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde on yedinci gün sona erdi