Erdoğan’ın Suudi Arabistan Kralı ile ilk fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri turunun ilk durağı olan Suudi Arabistan’a indi. Cidde’de Erdoğan’ı Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Kraliyet Terminali'nde Suudi devlet yetkilileri karşıladı. Erdoğan'ın ikinci durağı, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Dar Salwa Sarayı'nda bir araya geldi.

Erdoğan’ın Suudi Arabistan Kralı ile ilk fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile baş başa ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi. Görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

 

Erdoğan'a Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, , Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan eşlik ediyor.

Erdoğan'dan önemli açıklamalar İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Üç Körfez ülkesini kapsayan ziyaretinin ilk durağı Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Kraliyet özel konutunda gerçekleşen baş başa görüşmenin ardından Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz tarafından onuruna verilen resmî öğle yemeğine iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemekten sonra gerçekleştirilen heyetler arası görüşmeye katıldı.

KÖRFEZ ZİYARETİNİN İKİNCİ DURAĞI KUVEYT EMİRİ ŞEYH SABAH

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ile görüştü.

resimid_3741911

Körfez ziyaretinin ikinci durağı olan Kuveyt’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Dar Salwa Sarayı’nda bir araya geldi.

resimid_3741907

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah tarafından onuruna verilen resmî akşam yemeğine katıldı.

DHA