Kekik sanılan bonzai dehşetinden yeni ayrıntılar

İstanbul Üsküdar’da Ankara’dan gelen yakınlarına mangal yapan Aysel K., bahçede bulduğu poşetin içerisindeki bitkiyi kekik sanıp mangalda kullanınca inanılmaz bir facia yaşandı. Mangalda hazırlanan etten yiyen 9 kişi zehirlenerek hastanelik olurken, 1 kişi de hayatını kaybetti. Polis bölgede geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kekik sanılan bonzai dehşetinden yeni ayrıntılar

Üsküdar Yavuztürk Mahallesi Sarıkanarya Sokak içerisinde yaşanan olay bundan bir ay önce meydana geldi. Ev kadını Aysel Karahan, Ankara'dan gelen yakınları ile birlikte yemek yemek için evin bahçesinde mangal yaktı. Aysel Karahan bu sırada daha önceden bahçede poşet içerisinde bulduğu ve kekik sandığı bonzaiyi etin üzerine serperek  terbiyeledi.

FOTO:İHA - Mangalda pişen eti gelin dışında tüm aile üyeleri yedi.

FOTO:İHA – Mangalda pişen eti gelin dışında tüm aile üyeleri yedi.

GELİN DIŞINDA HEPSİ YEDİ

Pişen etten ise Aysel Karahan'ın gelini Yeliz D. Dışında herkes yedi.  Mangalda pişen etten yiyen Aysel Karahan, Cuma Karahan, Sare S. Erhan D. Hatice A. Serdar A. Nevzat A. Aysel A. Gürhan D.  ve enişte Bayram Aktan zehirlenerek ambulansla hastaneye kaldırıldı.

FOTO:İHA - Bayram Aktan hastanede yaşamını yitirdi.

FOTO:İHA – Bayram Aktan hastanede yaşamını yitirdi.

Hastanede tedavi gören 9 yaralı kısa sürede çıkarken, enişte Bayram Aktan yaklaşık bir hafta sonra hayatını kaybetti.

FOTO:Karahan

FOTO:İHA – Karahan “Eşim ‘komşular güzelce kekik kurutmuşlar’ dedi” diye konuştu.

“GÜZELCE BİR KEKİK DEDİLER”

Yaşanan olayı anlatan Aysel Karahan'ın eşi Cuma Karahan,”Eşim ‘Komşular kurutmuşlar güzelce bir kekik dedi, para ile niye alalım’ dedi. Onu almış eve götürmüş, ben attı sandım. Evde bulunan kekiğin içerisine katmış. Pazar günü de mangal tavuğu hazırlanırken, onun içerisine koyuyor. Mangal yapıp yedikten sonra hepimiz zehirlendik. 10 kişiydik” dedi.  Cuma Karahan, ”İlk yaşlı bir kaynanam var o etkilendi. Önce ‘ben uyuyacağım’ dedi. Benim baldızım var, rahmetlinin eşi, o da rahatsızlandı. Annesine üzüldü ondan oldu dedik. Dışarıya çıkardık, konuşturuyorduk Erhan Dağlı var, ‘bana da bir şey oldu’ dedi. Derken ben de kötüleştim. Ben kötüleşince hemen oğlumu aradım, durumu anlattım. Oğlum hemen ambulansı arıyor ve ambulanslar geldikten sonra hastaneye gittik. Olay sonucunda bacanağım vefat etti. Doktorların verdiği raporda bacanağım kalp krizinden öldüğü belirtildi. Uyuşturucudan sonra ayılıyor. Birkaç gün geçtikten sonra kalp krizi geçiriyor” diyerek, o gün yaşadıklarını anlattı. Cuma Karahan, zehirlendikleri  kekiğin polis tarafından incelendiğini ve hastanede yapılan incelemede ise kekiğin içerisinden bonzainin tespit edildiğini söyledi. Bu olaydan dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getiren Cuma Karahan, şikayetçi olmadıklarını ifade etti.  Aysel Karahan'ın komşuları da yaşanan olaydan dolayı yaşadıkları üzüntüyü ifade ederek, zehirlenme olayının o gün yenilen mangaldan kaynaklandığını ifade ettiler.

FOTO:İHA - Polis bonzai dolu poşetin bahçeye nasıl girdiğini araştırıyor.

FOTO:İHA – Polis bonzai dolu poşetin bahçeye nasıl girdiğini araştırıyor.

PEKİ BONZAİ ORAYA NASIL GİRDİ?

Emniyek güçleri ise olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis bonzainin nasıl olup da eve girebildiğini araştırıyor.

(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...