Sözcü Plus Giriş

Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında yeni açıklama!

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, bir son dakika açıklaması yaparak, "Bilinci giderek açılıyor, uyanık kalma süresi arttı. Bugün sirenlerden 10 Kasım olduğunu anladı. Bazı sorulara yazarak yanıt veriyor. Kendi ismini ve oğlunun ismini kağıda yazabiliyor" dedi.

18:30 -
Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında yeni açıklama!

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, 26 gündür İbn-i Sina Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gören Deniz Baykal’ın sağlık durumuna yönelik açıklamalarda bulundu.

Hastane binası içerisinde açıklamalarda bulunan Rektör İbiş, Baykal’ın genel durumunun bir önceki açıklamaya göre daha iyi olduğunu söyledi. Rektör İbiş, “Yaşamsal bulguları iyi. El kol bacak hareketleri bir öncekine göre daha belirgin. Bilinci giderek açılıyor. Bizi en sevindiren unsur bu. Uyanık kalma süresi arttı. İletişim kurma durumu daha iyi. Deniz bey yazabiliyor, hesap yapabiliyor. Aileyi tanıyor, sesleri ayırt edebiliyor.

erkan-ibis

“SİRENLER ÇALDIĞINI BAŞINI SALLAYARAK ANLADIĞINI BELİRTTİ”

Konuşma çabası var. Dudak hareketlerinden bunu arkadaşlarımız çok rahat anlayabiliyorlar. Duyduklarını daha iyi anlıyor. Bir örnek verecek olursak, bugün siren seslerinden 10 Kasım olduğunu başıyla selamlayarak anladığını belirtmiş oldu. Deniz beyin sağlığı olumlu yönde gelişmeye devam ediyor. Ama hep şunu belirtiyoruz, yoğun bakım ve tedavi süreci uzun zaman alacaktır. Bunun içinde sabırlı olmamız ve süreci takip etmemiz gerekiyor. Sonuç olarak Deniz beyin sağlığı iyi  yolda” dedi. Rektör İbiş, bir sonraki açıklamayı bir hafta sonra yapacaklarını belirtti. DHA

Son güncelleme: 12:41 13.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more