Sözcü Plus Giriş

FETÖ/PDY soruşturmasında daha önce tutuklanıp serbest bırakılan Burdur eski AFAD Müdürü Mehmet Oral, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın emniyetten sorumlu mahrem imamlar hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında yeniden tutuklandı.
Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 10 Kasım 2016 tarihinde tutuklanan Burdur Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eski Müdürü Mehmet Oral, 21 Ocak 2017'de serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü emniyetten sorumlu mahrem imamlar soruşturması kapsamında Mehmet Oral, bu kişilerden biri olduğu gerekçesiyle geçen hafta yeniden tutuklandı.
Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Burdur ve ilçelerinde 25 kişi tespit edildiğini, bunlardan 19'u hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Doğan, '6 kişi hakkında yeniden işlem başlatıldı. Daha önce adli kontrolle serbest bırakılan 1 il müdürü ile birlikte 2 kişi tutuklandı, 6 kişi hakkında adli kontrol kararı verildi, 5 kişi ise firari durumda' dedi.
Doğan, soruşturmanın genişleyerek devam edeceğini ve şüpheli sayısının artabileceğini de kaydetti.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more