Kahramanmaraş Haberi: Uçuruma yuvarlanan hamile ineğin doğurmasını bekliyorlar

Uçuruma yuvarlanan hamile ineğin doğurmasını bekliyorlar

Uçuruma yuvarlanan hamile ineğin doğurmasını bekliyorlar

KAHRAMANMARAŞ'ın Andırın İlçesi'nde gebe bir inek uçuruma yuvarlandı. Kurtarma çabalarının sonuçsuz kalması üzerine sahibi Ahmet Kundakçı'nın etrafı çevrilen ve gece boyu başında nöbet tuttuğu ineğin doğum yapmasını beklemeye karar verildi.
İlçeye bağlı Darıovası Mahallesi'nde Ahmet Kundakçı'ya ait inek dün gece 10 metrelik uçurumdan yuvarlandı. Kundakçı, ayağı kırılan ve hamile olan ineğin kurtarılması için komşularından yardım istedi. Tüm kurtarma çabalarına rağmen 1 ton ağırlığındaki ineği yerinden dahi oynatamayan Ahmet Kundakçı itfaiyeden yardım istedi. Mahalleye giden ekipler, iş makineleriyle yol açıp doğumuna 1 ay kalan ineğe ulaşmak istediler arazinin engebeli olması buna izin vermedi. Saatler süren çalışmalardan sonuç çıkmayınca ineğin daha aşağı kayma olasılığına karşı bulunduğu yere tahta kazıklar çakan Ahmet Kundakçı, daha sonra ateş yakıp gece ineğin yanında nöbet tuttu.
Sabah kaldığı yerden başlayan kurtarma çalışmaları yine sonuçsuz kalınca Kundakçı, ineğin doğum yapmasını beklemeye karar verirken, hayvanın içinde kalacak şekilde ağaçtan da baraka yapacağını söyledi.

DHA

Loading...