Vatandaş ‘doğalgaz’ istedi, bakan ‘belediye elimizde değil’ dedi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan hafta sonu Mersin’in Mut ilçesindeydi. Partisinin ilçe kongresine katılan bakan Elvan'a bir vatandaş "sayın bakanım ilçemize doğalgaz istiyoruz" diye seslendi. Bu isteğe Kalkınma Bakanı Lütfi elvan "belediye elimizde olsaydı bu iş bitmişti” diye cevap verdi.

Kalkınma bakanı ile aralarında geçen bu diyaloğu kamera ile kaydeden vatandaşlar “oy vermediğimiz izin cezalandırılıyoruz” dedi. Aldıkları cevap karşısında şaşkına dönen vatandaş çekilen videoyu Sözcü WhatsApp İhbar Hattı’na gönderdi.

BELEDİYE BAŞKANI MHP’DEN

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Yönetim Seçimlerinde Mut belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisi'nden Nebi YILMAZ kazanmıştı. Doğalgaz için platform kurduklarını belirterek Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan doğalgaz isteyen vatandaş “belediye elimizde olsaydı bu iş bitmişti” yanıtını aldı. Videoyu çeken vatandaş da Bakan Elvan’a “sayın bakanım belediye zaten yanınızda” diye cevap verdi.

BOZYAZI İLÇE KONGRESİNE KATILDI

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mut ilçesinin ardından partisinin Bozyazı İlçe Teşkilatı 6’ncı Olağan Kongresine katıldı.

“YETKİ BELEDİYEDE DEĞİL”

Mut Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kaya sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada; doğalgaz alt yapı işleminin belediyenin görevi olmadığını belirterek, doğalgazı Mut sınırlarına kadar BOTAŞ, ilçe merkezine ise ihale usulü yüklenici bir firmanın getirdiğini ifade etti. Kaya, Mut’a en yakın Karaman’ın Ermenek ilçesine doğalgaz geldiğini, isteklerinin ise 70 km uzaklıktaki Ermenek’teki doğalgazın kendilerine de ulaştırılması olduğunu söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...