Jaguar ve Land Rover KKTC’de

Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini Türkiye ile birlikte Kıbrıs’ta da başarıyla sürdüren Borusan Oto, ARCH Concept olarak adlandırılan Jaguar Land Rover showroom ve servis konseptini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıdı.

Jaguar ve Land Rover KKTC’de

Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini Türkiye ile birlikte Kıbrıs'ta da başarıyla sürdüren Borusan Oto, ARCH Concept olarak adlandırılan Jaguar Land Rover showroom ve servis konseptini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne taşıdı. 2,5 milyon TL yatırımla 4 aylık sürede tamamlanan tesis düzenlenen törenle hizmete girdi. Kıbrıs'ın potansiyeline inandıklarını belirten Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “ARCH Concept showroom içeri girildiği andan itibaren gerçek lüksün hissedileceği bir tesis. Özel lounge alanı, araç teslim alanı, aksesuar ve butik standlarıyla KKTC'nin en prestijli tesisini açtık” dedi.

BORUSAN OTOMOTİV İCRA KURULU BAŞKANI TİFTİK OLDU

24 Kasım 2008'den beri Borusan Otomotiv'de olan ve 6 Nisan 2017 tarihinde Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu üyeliği görevine atanan Eşref Biryıldız, yeni bir atama yapılana kadar Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini bu görev ile birlikte yürütmekteydi.  1 Temmuz 2017 itibariyle Eşref Biryıldız'ın yerine Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine Hakan Tiftik gelecek.Hakan Tiftik Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu başkanı olarak Borusan Otomotiv Grubu şirketleri olan Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım, Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret, Borusan Oto Servis ve Ticaret, Borusan Otomotiv Premium şirketlerinin sorumluluklarını üstlenecek.