Reklamsız Sözcü
VAHE KILIÇARSLAN

‘Söz’ zirvesi devam ediyor

11 Kasım 2017

Sevgili okuyucularım,
Yazıma, pazartesi akşamları Star TV'de yayınlanan ve tüm kategorilerde birinci olan ‘Söz' adlı diziyle başlamak istiyorum. Dizi, başladığı günden bu yana ivme kazanarak yoluna devam ediyor. Salı akşamları ATV'de Oktay Kaynarca'nın başrolünde oynadığı ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisi birinciliğini sürdürürken, en yakın takipçisi birkaç hafta önce Star TV'de başlayan ‘Ufak Tefek Cinayetler' dizisi oldu. Dizi senaryosu ise bir hayli dikkat çekiyor. Pazartesi akşamları büyük umutlarla başlayan ve Erkan Petekkaya'nın başrolünde oynadığı ‘Kayıtdışı' dizisi beklenilen reytingi alamadı. Sonrasında da Petekkaya şanssız bir şekilde ayağını kırdı ve dizi belli olmayan bir tarihe kadar ertelendi. Sinem Kobal'ın başrolünde oynadığı dizi ‘Yüz Yüze' de maalesef reyting almadığı için yayından kaldırıldı. Kanallar arası tam bir dizi rekabet savaşı var.

Geçtiğimiz pazar günü, ‘Vahe ile Evdeki Mutluluk' programı olarak Türkiye haritasının en uç noktası Iğdır'daydık ve her zaman olduğu gibi şehri tanıttık ve ihtiyaç sahibi bir evi baştan aşağı yenileyip dekore ettik. 14 yaşındaki Öznur evin tek kızıydı. Annesi iki yıl önce kanser hastalığından vefat ettiği için hem okula gidiyor hem de erkek kardeşlerine bakıyordu. Ev çok kötü durumdaydı. Yanlarına gittik, evi yeniledik ve dekore ettik. Öznur dakikalarca ağladı. Ben de onunla birlikte ağladım, çok duygusallaştı. Zengin hayat sürenler de, ekonomik sıkıntı çekenler de, kısacası ülkemizde yayını seyreden herkes çok duygulandı. Eve inanılmaz yardımlar yağdı. Evi bizlere gösteren valiliğe bağlı sosyal kurumun telefonu, programı ekrana verdiğimiz andan bu yana hiç susmadı. Ekranların reyting rekortmeni Müge Anlı programı seyrettikten sonra Öznur ve kardeşlerinin eğitim masraflarını üstlenerek büyük bir hayırseverlik yaptı. Kendisini bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyoruz. Şimdi de rotamızı cuma akşamlarının sevilen dizisi ‘İstanbullu Gelin'e çeviriyoruz. Dizi başladığı günden bu yana zirvede devam ediyor. Özcan Deniz'in başarılı oyunculuğunu alkışlamamız lazım. Partneri Aslı Enver de kendisine müthiş bir uyum sağlıyor. Son olarak bir dipnot geçmek istiyorum; ATV'de akşamları yayınlan 30 saniyelik hava durumunu ayırıp farklı bir yayın gibi göstermek, öteki yayınların sıralamadaki yerini bir geriye atmak demektir. 30 saniyelik yayın olmaz. Onu habere bağlamak bence doğrusudur.

Dün 10 Kasım'dı… Tüm yurtta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle, özlemle, sevgiyle andık. Atam gösterdiğin yolda yürüyoruz…

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more