Sözcü Plus Giriş

ABD’deki gizemli ada bir anda ortadan kayboldu

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde 2017 yılında bir anda ortaya çıkan gizemli kum adası, geride bıraktığımız Şubat ayında adeta "ortaya çıktığı gibi" bir anda kayboldu.

Sozcu.com.tr
08:53 -
ABD’deki gizemli ada bir anda ortadan kayboldu

ABD’nin Kuzey Carolina eyaleti sahilinde 2017 yılının Temmuz ayında bir anda ortaya çıkan ve Shelly ismi verilen ada, geride bıraktığımız Şubat ayında ortadan kayboldu.

Bilim insanları gizemli adanın nasıl oluştuğu hakkında hala net bir fikir sahibi olmasa da, şiddetli rüzgarlarla karadan okyanusa doğru savrulan kumların bu oluşumu yaratmış olabileceği teorisi üzerinde duruluyor.

NASA’nın (OLI) uydusu tarafından 16 Şubat’ta çekilen görüntülerde adanın ortadan kayboldu görülüyor. Bilim insanları bunun nedeninin ise yine bölgedeki hava koşulları olduğu tahmininde bulunuyor.

Ağustos 2017 yılında yapılan ölçümlerde yaklaşık 11 hektarlık bir alanı kapladığı görülen ada, aynı zamanda bir turist merkezi de olmuştu.

DAHA ÖNCE DE KAYBOLMUŞTU

Shelly Adası, bölgedeki hava koşulları nedeniyle Eylül 2017’de bir süre için kaybolmuş ancak daha sonra yine ortaya çıkmıştı.

İLGİLİ HABERSette korkunç kaza... Ünlü oyuncunun yüzü bu hale geldiSette korkunç kaza... Ünlü oyuncunun yüzü bu hale geldi

 

İLGİLİ HABERTüyleriniz ürperecek: Ölüm anı böyle görüntülendiTüyleriniz ürperecek: Ölüm anı böyle görüntülendi
Son güncelleme: 08:55 09.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more