Sözcü Plus Giriş

İspanya’da bomba paniği: Önce Barcelona şimdi Madrid

İspanya'nın turistik kentlerinden Barcelona'da bomba paniği yaşandı. Barcelona'daki 2 tren hattı bomba şüphesiyle kapatıldı. Bir çantada bomba düzeneği bulunurken ekiplerin müdahalesinin ardından istasyon ulaşıma açıldı. Bu olayın ardından Madrid'de de bir tren istasyonunun kapatıldığı öğrenildi.

Sozcu.com.tr
11:16 -
İspanya’da bomba paniği: Önce Barcelona şimdi Madrid

İspanya’nın turizm merkezlerinden Katalonya’daki Barcelona’da bomba paniği yaşanıyor… Barcelona’daki iki tren hattı bomba bulunduğu şüphesiyle kapatıldı. Sants de Barcelona tren istasyonunda bulunan bomba ile ilgili Katalonya polisi açıklamalarda bulundu.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Katalan polisi, “Güvenlik protokollerini uyguluyoruz. 3 ve 4’üncü raylardaki iki tren boşaltıldı. Bomba imha ekipleri olay yerinde” açıklamasını yaptı.

İstasyonda bulunan şüpheli bir çantada bomba düzeneği bulunduğu açıklandı. Barcelona’nın ana istasyonu olarak kullanılan Sants, Fransa’ya giden hızlı trenlerin ve İspanya’nın diğer kentlerine giden trenlerin kalkış merkezi olarak biliniyor.

İncelemeleri tamamlayan ekipler, tren seferlerinin devam etmeye başladığını duyurdu.

Öte yandan ajansların son dakika geçtiği habere göre Barcelona’dan sonra Madrid’deki Atocha tren istasyonunun boşaltıldığı açıklandı.

Son güncelleme: 12:24 07.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more