Erbil’de silahlı saldırı: Saldırganlar etkisiz hale getirildi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde silahlı saldırı meydana geldi... Reuters'ın yerel yetkililere dayandırdığı son dakika gelişmesinde silahlı saldırganların ateş açarak valilik binasına girdiği belirtildi. Saldırganlarla güvenlik güçleri arasındaki çatışma, bina içerisinde devam ediyor. Reuters son olarak valilik binasında iki patlama sesinin duyulduğunu aktarırken, saldırganlardan birinin intihar saldırısı düzenlediğini duyurdu. Saldırganlardan biri intihar saldırısında ölürken, diğeri güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Geriye kalan tek saldırgan ise rehinenin kurtarılmasının ardından öldürüldü. Erbil Valisi son dakika yaptığı açıklamada bir çalışanlarının saldırıda hayatını kaybettiğini duyurdu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ninde silahlı saldırı meydana geldi. Silahlı saldırganlar valilik binasına ateş açarak girdi. Yerel kaynaklar saldırganların ateş açmaya devam ettiğini aktardı.

Reuters’ın haberinde saldırganların 2 polisi yaraladığı ifade edilirken, görgü tanıkları pencereden ateş açıldığı ve çatışmanın devam ettiğini duyurdu.

Vali yardımcısı Tahir Abdullah ve bir güvenlik görevlisinin verdiği bilgiye göre iki polis yaralandı. Abdullah, “Sabah 0745 civarında iki silahlı kişi valilik binasının giriş kapısına yaklaştı ve muhafızlara ateş açtı. Binaya girdiler ve şu anda üçüncü kattalar. Güvenlik güçleri binayı kuşattı ve zemin kata girdiler; saldırganlara karşı harekete geçmeye hazırlanıyorlar” dedi.

erbil-reuters3

Olay bölgesindeki AA muhabiri, valilik binasına ateş açarak giren silahlı 3 kişiden birinin üzerindeki bombayı patlattığını, diğerinin de
öldürüldüğünü belirtti.  Son saldırgan ise valilik çalışanını rehin aldıktan sonra çatışmayı sürdürdü. Olay yerinden edinilen bilgilere göre rehinenin kurtarılmasının ardından son saldırgan da etkisiz hale getirildi.

erbil-reuters2

Reuters’ın haberinde saldırganların IŞİD mensubu olduğu belirtildi.

Öte yandan Erbil valisi son dakika yaptığı açıklamada bir çalışanlarının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Detaylar geliyor…

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...