NATO’da kritik görüşme perşembe günü

Dünya siyasetinin gözü bu hafta Brüksel'de olacak... Belçika'da başlayan NATO zirvesinde dünya liderleri bir araya geldi. Yunanistan hükümetinin sözcüsünün dün, "Başbakan Çipras, Türkiye'de tutuklu olan Yunan askerlerinin durumunu sürekli gündeme getirerek baskı kurmayı amaçlıyor" açıklamasının ardından bugün kritik bir açıklama geldi. Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çipras'ın perşembe günü yerel saatle 14.30'da bir araya geleceğini yazdı.

NATO’da kritik görüşme perşembe günü

Ankara-Atina hattında yaşanan gerilim devam ederken bugün kritik bir açıklama geldi… FETÖ’cü firari askerleri Türkiye’nin talebine rağmen iade etmeyen ve üstüne onlara sığınma hakkı tanıyan Yunan hükümeti, Türkiye sınırını geçtikten sonra yakalanan ve gözaltına alınan Yunan askerlerini NATO zirvesinde gündeme getirmeyi hedefliyor. Öyle ki dün akşam saatlerinde Yunan basını, hükümet sözcüsü Dimitris Tzanakopoulos, Çipras’ın zirve boyunca Yunan askerler konusunu gündeme getireceğini açıklamıştı.

Erdoğan NATO zirvesi için Brüksel'e gitti İlginizi Çekebilir Erdoğan NATO zirvesi için Brüksel'e gitti

Bugün ise Yunan basını Çipras ile Erdoğan’ın Brüksel’de bir araya geleceğini yazdı. Kathimerini, iki liderin perşembe günü yerel saatle 14:30’da bir araya gelerek toplantı yapacağını okuyucularına aktardı. Gazete iki liderin Yunan askerlerin durumu başta olmak üzere birçok konuda görüş alışverişi yapacağını duyurdu.

Açıkça tehdit ediyorlar... Yunanistan, Türkiye'yi NATO'ya şikayet edecekmiş İlginizi Çekebilir Açıkça tehdit ediyorlar... Yunanistan, Türkiye'yi NATO'ya şikayet edecekmiş

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...