Sözcü Plus Giriş

Netanyahu’nun etrafındaki çember daralıyor

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun dahil olduğu yolsuzluk soruşturmasında sıcak bir gelişme yaşandı. İsrail'in çok satan gazetelerinden Haaretz'te yer alan habere göre, Netanyahu'nun eski sözcüsü, tanık koruma programına dahil oldu.

Sozcu.com.tr
16:04 -
Netanyahu’nun etrafındaki çember daralıyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşinin dahil olduğu soruşturmada flaş bir gelişme yaşandı. Netanyahu çiftinin yolsuzluk yaptığı ve rüşvet aldığı gerekçesiyle dahil olduğu soruşturma kapsamında Netanyahu’nun eski sözcüsü Nir Hefetz’in tanık olarak dahil olduğu ortaya çıktı.

İsrail’in çok satan gazetelerinden Haaretz’te yer alan haberde, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Bezeq'i Eurocom isimli şirket aracılığyla yöneten Shaul Elovitch ile birlikte Elovitch'in eşi ve Bezeq'in CEO'su ve Netanyahu'nun yakın arkadaşı Stella Handler'ı gözaltına alınmasının ardından bugün Hefetz’in devletle bir tanıklık anlaşmasına imza attığı belirtildi.

Netanyahu ve eşinin rüşvet alarak Bezeq’e yönelik kararlar aldığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada hafta sonu Netanyahu polisler tarafından yargılanmıştı. Netanyahu geçtiğimiz günlerde bu soruşturma hakkında “cadı avı” değerlendirmesini yaparak, hiçbir usulsüzlük yapmadığını dile getirmişti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more