PYD/PKK’lı teröristten ‘sivil kıyafet’ itirafı

Suriye'nin Afrin bölgesinde bir terör örgütü mensubu Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda hedef olmamak için sivil kıyafetle gizlendiklerini itiraf etti. Terörist "TSK üniformalıları vuruyor, bu şekilde kendimizi koruyoruz" dedi.

PYD/PKK’lı teröristten ‘sivil kıyafet’ itirafı

Rusya’nın resmi Russia Today (RT) Arapça televizyon kanalı, Suriye’nin Türkiye sınırındaki Afrin bölgesinde bir teröristle yaptığı röportajı yayınladı.

Röportajda, elinde silah bulunan teröristin sivil kıyafetler içinde olduğu görüldü. PYD/PKK’nın sivilleri istismar stratejisini ifşa eden terörist, “Biz burada zeytinler arasında sivil kıyafetle kendimizi koruyoruz.” ifadesini kullandı.

 

‘TSK üniformalıları hedef alıyor’

RT muhabirinin, “Neden sivil kıyafet giyiyorsunuz?” sorusuna da terörist, TSK ve ÖSO’nun Afrin içinde askeri üniformalıları hedef aldığını söyledi. Terörist, konuşmasında, sivillerin yaşadığı köylerin içinde varlık gösterdiklerini de itiraf etti. Afrin’deki sivilleri kendisine kalkan olarak kullanmaya çalışan PYD/PKK’nın, sivil yerleşimlere yoğun şekilde yuvalandığı ve halkın Afrin’den uzaklaşmaması için ilçe merkezinden çıkışları yasakladığı biliniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...