Sözcü Plus Giriş

BM ve G7’den Kaşıkçı açıklaması

Son dakika... G7, Kaşıkçı cinayeti ile ilgili, "Suudi Arabistan’ın Türkiye ile tam işbirliği içinde tam, inandırıcı, saydam ve hızlı soruşturma yürütmesi beklentimizi yineliyoruz" açıklamasında bulundu. BM ise Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin Türkiye'den soruşturma talebi gelirse değerlendireceklerini açıkladı.

Güncellenme: 10:45, 27/10/2018
BM ve G7’den Kaşıkçı açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin Türkiye’den soruşturma talebi gelirse değerlendireceklerini bildirdi.

BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin soruları yanıtladı.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in bağımsız bir soruşturma başlatabilmesi için ülkelerden talep gelmesi gerektiğini belirten Haq, “Türkiye’den resmi bir talep gelirse değerlendireceğiz ve bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

Haq, BM soruşturmasının başarılı olması içinse tarafların işbirliği yapması gerektiğini ifade etti. AA

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberleri | Suudi konsolosluğuna ait arabada iki bavul bulundu!Son dakika haberleri | Suudi konsolosluğuna ait arabada iki bavul bulundu!İlginizi ÇekebilirKaşıkçı'nın nişanlısı AP'ye başvurduKaşıkçı'nın nişanlısı AP'ye başvurdu
Yayınlanma Tarihi:19:42,